- WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Ruch Zdzieszowice

Prezentować dziś Ruch Zdzieszowice, to tak jakby mówić o sobie samym. Łukasz Ganowicz na trenerskiej ławie przy niebagatelnym wsparciu Marcina Fecia, z Pawłem Kubiakiem i Marcinem Niemczykiem w polu. Te cztery nazwiska to przy okazji ostatnie wspomnienie szczebla centralnego, na którym jeszcze rok temu występował MKS. Otwierający listę to żywa ikona kluczborskiej piłki. “Gana” przy Sportowej grał 6 lat, w tym kilka z kapitańską opaską na ramieniu, zaś Kluczbork opuścił jako samodzielny szkoleniowiec pierwszej drużyny.

Popularne “Zdzichy” to po Odrze Opole najwyżej sklasyfikowany klub Opolszczyzny, choć oba dzielą dwa poziomy rozgrywkowe. W ligowej tabeli zdzieszowiczanie są dokładnie w połowie stawki i jakby przywiązali się do miejsc 8-9. Rundę wiosenną rozpoczęli od dwóch zwycięstw, wyjazdowego 1:0 ze Ślęzą Wrocław i “swojskiego” 3:1 ze Stalą Brzeg. Zanim zaczęła się liga, klub Krystiana Chmiela odprawił w wojewódzkim pucharze Unię Krapkowice i 24 kwietnia zagra regionalny półfinał, właśnie ze Stalą.

Ostatnie dokonania zawodników z Rozwadzkiej to remis 1:1 rezerwami Zagłębia Lubin oraz dwie porażki, domowa z Miedzią II Legnica 2:3 i w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 0:2. To druga taka seria w tym sezonie, kiedy Ruch nie punktował kompletem w tech meczach z rzędu. W ekipie “Hutników” zwrócić należy uwagę na jego najlepszych strzelców i piłkarzy, którzy w dużej mierze stanowią o sile zespołu. Mowa o Dariuszu Zapotocznym, Denisie Sotorze i Dawidzie Czaplińskim. Ten pierwszy do siatki rywali trafiał już 7 razy, pozostali dwaj po 4.

Skarb kibica, wiosna 2019 – Ruch Zdzieszowice:

[Bramkarze:] Arkadiusz Fesser (96), Patryk Sochacki (93).

[Obrońcy:] Michał Bachor (83), Kacper Grądowski (99), Konrad Kostrzycki (96), Arkadiusz Kozłowski (98), Paweł Kubiak (93), Daniel Nowak (90), Sebastian Polak (82), Piotr Trinczek (98).

[Pomocnicy:] Jakub Czajkowski (96), Łukasz Damrat (88), Stanisław Dębski (99), Grzegorz Grabas (99), Dawid Kiliński (89), Marcin Niemczyk (96), Leszek Nowosielski (92), Jakub Pietrakowski (00), Denis Sotor (90), Michał Sypek (98), Dariusz Zapotoczny (95).

[Napastnicy:] Dawid Czapliński (92), Mateusz Jędrzejczyk (93).

[Przyszli:] Dębski (OKS Olesno), Fesser (Swornica Czarnowąsy), Nowosielski (Deveronvale FC), Pietrakowski (Stilon Gorzów Wlkp.).

[Odeszli:] Oskar Kubik (GKS Tychy), Bartosz Włodarczyk (szuka klubu).