PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Wolny, karny i do domu. MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:1)

Oba zespoły do trzecioligowych derbów przystąpiły z dużym respektem dla rywala. Pierwsza połowa przypominała więc piłkarskie szachy, może ze wskazaniem na gości, którzy byli jakby lepiej zorganizowani. Jedyny celny strzał w tej połowie oddał w 45 minucie Dariusz Zapotoczny i od razu trzeba było wyjmować piłkę z siatki.

„Zdzichy” kilkadziesiąt sekund wcześniej dostały rzut wolny z linii 16 metrów, idealnie na wprost bramki i popularny „Zapo” nie pomylił się, popisując się pięknym uderzeniem w górny róg. Decyzja prowadzącego zawody tyskiego arbitra wzbudziła na Stadionie Miejskim powszechną dezaprobatę, a rzekomy faul Pawła Gieraka został z sędzią Pawłem Dziopakiem przedyskutowany z udziałem Dariusza Surmińskiego, kiedy obaj panowie udawali się na przerwę.

Gol do szatni musiał ustawić dalszy przebieg zawodów. Lepsze piłkarsko Zdzieszowice trzymały w pysku kość, którym był korzystny rezultat z pierwszej połówki, kontrolowały przebieg zawodów i zasłużenie zbierały „prezenty”. Najpierw, w 68 minucie za drugie „żółtko” plac gry opuścić musiał Paweł Gierak, a 120 sekund później w polu karnym faulowany był Dawid Nowak. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów i ludzie Łukasza Ganowicza wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W ten sposób osłabiony liczebnie MKS odarty został ze złudzeń. Biało-niebieskim brak było jakichkolwiek argumentów by w dziesięciu się jeszcze podnieść. W 77 minucie jakby na wiwat wyjazdowej victorii w słupek uderzył Stanisław Dębski. Dotychczasowe zdobycze przyjezdnych nie zostały ani razu czymkolwiek zmącone, no może z wyjątkiem pięknego i minimalnie niecelnego strzału Marcina Jantosa w 90 minucie. Sobotnie popołudnie przy Sportowej przejdzie do historii kluczborskiej piłki chyba tylko z powodu przenikliwego zimna, jakie tego dnia zapanowało.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:1)

Bramki: 45′ Zapotoczny (wolny), 69′ Nowak  (karny)

Żółte kartki: Reisch, Orłowicz, Gierak, Nitkiewicz – Dębski

Czerwone kartki: 68′ Gierak (druga żółta)

MKS: Skuza – Jelonek (79. Zatorski), Gierak, Krawczun, Nitkiewicz (k) – Jaszczak, Orłowicz, Szepeta, Lewandowski, Jantos – Reisch (69. Dyr)

Trener Dariusz Surmiński

Ruch: Fesser – Dębski (88. Jędrzejczyk), Nowak, Czajkowski, Polak, Zapotoczny (85. Trinczek), Sotor, Bachor, Kożłowski, Damrat (k), Kubiak (90. Kostrzycki)

Trener Łukasz Ganowicz

Widzów 300