PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Ślęza Wrocław

Mówisz Grzegorz Kowalski – myślisz Ślęza Wrocław, i odwrotnie. Doskonale znany w Kluczborku trener, któremu zawdzięczamy najlepszy w historii klubu sezon (2009/2010), zakończony 6. miejscem w 1 lidze, właśnie po MKS-ie objął Ślęzę (1 marca 2012). Oprócz krótkiego epizodu w Śląsku Wrocław, 56-letni dziś szkoleniowiec pracuje tam do dziś. Warto przypomnieć, że na Sportową 7 Kowalski przyszedł… oczywiście ze Ślęzy (15 czerwca 2009).

To były bardzo trudne lata dla wrocławskiego klubu, ponieważ w sezonie 2010/2011 Ślęza po degradacji z 2 ligi, wystartowała ponownie z poziomu ligi nr 4. Po dwóch latach przyszedł awans i od tego czasu, już siódmy rok  z rzędu, wrocławianie występują w 3 lidze. Aspiracje działaczy z Paderewskiego były jednak większe i w ubiegłym sezonie o mały włos, a dokładnie o 2 punkty, Ślęza przegrała rywalizację o awans ze Skrą Częstochowa.

Aktualne rozgrywki dla naszego rywala już tak udane nie są, ale i tak znajduję się on na podium tabeli grupy III. 41 punktów to jednak spory dystans do prowadzącego z 53 oczkami Górnika Polkowice, ale czy nie jest on do odrobienia? Faktem jest, że ekipa gości, która wiosną nie mogła zaskoczyć i wygrała dopiero w czwartej jej kolejce, po drodze odpadając z ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski, jakby wróciła na swoje tory i to ona będzie faworytem wielkosobotnich zawodów w Kluczborku.

Skarb kibica, wiosna 2019 – Ślęza Wrocław:

[Bramkarze:] Hubert Banach (01), Łukasz Palmowski (99).

[Obrońcy:] Jakub Bohdanowicz (96), Dawid Molski (94), Paweł Niemienionek (96), Adrian Repski (94), Marcin Wdowiak (95).

[Pomocnicy:] Mateusz Kluzek (96), Maciej Matusik (95), Hubert Muszyński (95), Adrian Niewiadomski (96), Filip Skórnica (00), Maciej Tomaszewski (98), Kornel Traczyk (96).

[Napastnicy:] Jakub Berkowicz (97), Szymon Lewkot (99), Filip Olejniczak (94), Mateusz Stempin (97).

[Przyszedł] – Niemienionek (Włókniarz Mirsk).

[Odeszli:] Jakub Jakóbczyk (wyjazd do Australii), Tobiasz Jarczak i Piotr Szermach (szukają klubów), Andrzej Korytek (Foto-Higiena Gać), Kajetan Łątka (zrezygnował), Kamil Mańkowski (GKS Mirków).