PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Stal Brzeg

Czwarte miejsce jako trzecioligowy beniaminek dwa lata temu i szósta lokata przed rokiem. Tak wyglądały ostatnie sezony Stali Brzeg odkąd klub ten wzbił się do 3 ligi. Obecna edycja rozgrywkowa jest dla brzeżan najtrudniejsza, Stal gra w kratkę i na chwilę obecną nie może być pewna utrzymania. Drużyna, którą od 4 września prowadzi Piotra Jacek nie jest też tuzem własnego boiska. Żółto-niebiescy na Stadionie Miejskim w Brzegu doznali aż siedmiu porażek, a to tylko jedna mniej od najgorszej w tabeli Lechii Dzierżoniów.

Jeśli chodzi o potencjał sportowy naszego najbliższego rywala, to na tym polu sytuacja wygląda nieco lepiej. Gwiazdą zespołu jest 28-letni Damian Celuch. Pomocnik, który należy do bardzo doświadczonych trzecioligowców (Chrobry Głogów, Ślęza Wrocław, Piast Żmigród) ma na swym koncie najwięcej występów. Barwy swoje drużyny zakładał od sierpnia w 23 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek, co daje mu pozycję wicelidera klasyfikacji strzeleckiej. 10 lat więcej ma już nasz doskonały znajomy – Marcin Nowacki (2 sezony przy Sportowej 7). „Mały” to prawdziwy ligowy wyjadacz. 157 spotkań w polskiej ekstraklasie z triumfem w postaci Pucharu Polski i Pucharu Ligi, to najlepsza rekomendacja tego zawodnika.

Aktualne dokonania ekipy z Brzegu na kolana nie powalają. Sześć punktów ugranych w rundzie rewanżowej plasują ją na 14. miejscu, dokładnie takim samym, jakie zajmuje w podstawowej tabeli. Ostatnie trzy spotkania niosą jednak pewien promyk nadziei. Chodzi o bezbramkowy remis w Lubinie z rezerwami Zagłębia, minimalną przegraną (1:2) z legnicką rewelacją wiosny oraz cenny remis przywieziony z Tarnowskich Gór. W ostatnią środę Stal grała u siebie półfinał wojewódzkiego Totolotek Pucharu Polski. Mecz z Ruchem Zdzieszowice trwał 120 minut (2:2), a gospodarze swój awans do finału rozstrzygnęli dopiero w rzutach karnych (4:2), czego im serdecznie gratulujemy!

Skarb kibica, wiosna 2019 – Stal Brzeg:

Bramkarze:] Konrad Nędzyński (01), Kewin Paszek (98), Amin Stitou (93).

[Obrońcy:] Dawid Gawroński (99), Bartłomiej Kolanko (95), Mariusz Krupnik (97), Michał Maj (97), Dawid Pożarycki (91), Szymon Przystalski (92), Kamil Szubertowski (97).

[Pomocnicy:] Damian Celuch (90), Łukasz Chodyga (95), Mateusz Cieślik (98), Karol Danielik (94), Tomasz Gajda (95), Jakub Horański (99), Daniel Jankowski (00), Bartłomiej Kulczycki (96), Michał Kuriata (99), Marcin Nowacki (81), Jakub Smok (00).

[Napastnicy:] Mateusz Dychus (00), Piotr Stępień (98), Łukasz Żegleń (95).

[Przyszli:] Chodyga (Carina Gubin), Krupnik (AKS Strzegom), Przystalski (Pogoń Siedlce), Smok (drużyna juniorów).

[Odeszli:] Ivan Lacusta, Ihor Nahornyj, Patryk Poręba, Kamil Sosna i Krzysztof Suchecki (szukają klubów), Dawid Lipiński (zrezygnował).