PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Miedź II – MKS. Trzeba przerwać tę bessę!

Licznik punktów zdobywanych tej wiosny zatrzymał się nam na liczbie 11. Biało-niebiescy przegrali cztery ostatnie mecze, stoją (dzięki Bogu!) w tabeli i bez odwrócenia tego trendu już niebawem mogą stanąć pod bramami 4 ligi opolskiej. Zapowiedź najbliższego spotkanie w Legnicy niesie ze sobą przesłanie niezbyt dobrej wiadomości kadrowej. Chodzi oczywiście o sobotnie – wymuszone absencje trzech podstawowych naszych zawodników.

Zatem dwoma meczami pauzy ukarany został Kamil Nitkiewicz, ponieważ nazbierał już 12 żółtych napomnień.  Czwartą w tym sezonie żółtą kartkę (poprzednie dwie w Sole Oświęcim) zobaczył 1 maja Michał Szewczyk i on odpoczywać musi jeden mecz. Z rezerwami „Miedzianki” nie zgra także jej zawodnik Paweł Krauz, bowiem umowa wypożyczenia do MKS-u wyklucza go z udziału w starciach obu klubów.

– Mamy zawodników, którzy aż palą się do grania i teraz na pewno dostaną swoją szansę. Zdajemy sobie sprawę w jakiej sytuacji się znaleźliśmy, musimy wszędzie szukać punktów i za wszelką cenę przerwać złą passę. Rozumiem też zaniepokojenie zarządu klubu, z którym sztab szkoleniowy spotka się w przeddzień meczu – deklaruje  informuje trener Dariusz Surmiński.

Rywal w tym roku spisywał się znakomicie. Drugi zespół ekipy z ekstraklasy kosił rywali aż miło. Podopieczni Radosława Belli wygrali nawet pięć kolejnych spotkań, po których sięgnęli po umowny tytuł „rycerzy wiosny”.  Piszemy to już jednak w czasie przeszłym. Ostatnie dwa spotkania Miedź II przegrała, nie zdobyła w nich nawet gola, a o tym czy jest to zapowiedź jakiegoś większego kryzysu, przekonamy się już za „parę” godzin.

Jesienią przy Sportowej nasi chłopcy przegrali 1:2, a dwie bramki wbił nam Fabian Piasecki. Ten zawodnik awansował i występuje już w pierwszej drużynie, co nie świadczy o tym, że gospodarze nie będą mieli kim żądlić. Przez kadrę rezerw Miedzi przewinęło się już ponad 40 graczy i konia z rzędem temu, kto w Kluczborku poprawnie ułoży tamtejszą meczową osiemnastkę.

Legnickie zawody poprowadzi pan Sławomir Smaczny. Dla arbitra z Bytomia będzie to pierwszy mecz z udziałem naszej drużyny.

27. kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście