PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala. Gwarek Tarnowskie Góry

Stabilność w sztabie szkoleniowym oraz kadrze i drugi bardzo udany sezon w 3 lidze, to najkrótsza charakterystyka naszego najbliższego przeciwnika. Gwarek Tarnowskie Góry w grupie III zadebiutował w ubiegłym sezonie i jako beniaminek stał się rewelacją rozgrywek. Drużyna, którą nieprzerwanie od 2015 roku prowadzi Krzysztof Górecko i teraz spisuje się całkiem przyzwoicie.

Być może działacze śląskiego klubu po cichu liczyli na coś więcej, jednak aktualne 4 miejsce i 46 punktów na koncie ujmy żadnej nie przynoszą. Gwarek to lepiej niż solidny trzecioligowiec, a w swych szeregach ma zawodników, którzy poniżej pewnego poziomu zazwyczaj nie schodzą. Dawid Jarka, Przemysław Oziębała, Grzegorz Fonfara czy Sławomir Pach, przypominają całkiem porządny fragment polskiej ligowej piłki.

Cztery wygrane, tyleż samo remisów i zaledwie dwie porażki – takim rytmem żółto-zielono-czarni poruszają się tej wiosny. Jedenastka z Tarnowskich Gór w tym roku przegrała tylko ze Ślęzą Wrocław i Górnikiem II Zabrze, a to dwie z trzech najlepiej punktujących ekip rundy rewanżowej. Rywal lubi grać w piłkę. Bilans wiosennych goli 19-13, to  najlepszy dowód na to, że i do Kluczborka nie przyjedzie „bronić Częstochowy”, tylko zaprezentować otwarty i grany dla kibica futbol.

Skarb Kibica 2019 – Gwarek Tarnowskie Góry:

[Bramkarze:] Grzegorz Homel (70), Mateusz Rosół (86), Andrzej Wiśniewski (92).

[Obrońcy:] Bartłomiej Cymerys (93), Jakub Dyląg (98), Adam Dzido (91), Mateusz Łaciak (00), Konrad Pipia (99), Paweł Starzyński (99), Mateusz Śliwa (88).

[Pomocnicy:] Kamil Cholerzyński (88), Sebastian Dworaczek (01), Dawid Fojcik (99), Grzegorz Fonfara (83), Paweł Juraszczyk (99), Dominik Konieczny (97), Mateusz Korzus (00), Przemysław Mizgała (92), Przemysław Oziębała (86), Sławomir Pach (79), Patryk Timochina (94).

[Napastnicy:] Dawid Jarka (87), Patryk Joachim (99), Bartosz Pikul (97).

[Przyszli:] Konieczny (Wierzyca Pelplin), Mizgała (Polonia Poraj), Pipia (GKS Tychy).

[Odeszli:] Remigiusz Curyło (Szombierki Bytom), Michał Chrabąszcz (Unia Kosztowy), Mateusz Górka (kontuzja), Albert Piwko (Przemsza Siewierz).