PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

28. kolejka. Sensacja w Namysłowie?!

Wielkie oczy zrobili ci wszyscy, do których dotarł wynik zawodów w Namysłowie, tam bowiem swoje mecze ligowe rozgrywa Agroplon. Czy gol Bartosza Sobczyńskiego i wygrana outsidera z liderem rozgrywek jest tak naprawdę mega sensacją? Z sześciu ostatnich meczów drużyna Marcela Surowiaka wygrała cztery, raz przegrała, raz zremisowała i w oczach wydobywa się ze strefy spadkowej. Polkowicom raz na jakiś czas zdarzy się „babol”, żeby przypomnieć choćby porażkę u siebie z MKS-em, ot i cała afera.

W dole tabeli dzieją się ostatnio zaskakujące dość rzeczy. – Warta postawiła nam najcięższe warunki ze wszystkich drużyn, z którymi grałem w tym roku – mówił po nieszczęśliwej dość porażce (zwycięski gol padł w 90 minucie), trener Ruchu, Łukasz Ganowicz. Gorzowianie w rundzie rewanżowej zdobyli tylko 8 punktów, to najmniej w całej lidze, zmienili trenera na Radosława Bubiniaka i pokonując „Zdzichy” dali sygnał, że nie złożyli jeszcze broni. – Myślę, że to kwestia motywacji i z nożem na gardle jest ona zdecydowanie wyższa – dodaje „Gana”. Znów punktowała spisana dawno na straty Lechia, która za sprawą także nowej miotły w postaci innego Łukasza – Kabaszyna, dysponuje już podobnym wiosennym bilansem co Agroplon. A mogło być jeszcze lepiej, ponieważ w sobotę zespół z Dzierżoniowa bardzo długo prowadził w Żmigrodzie, a trzy punkty przepadły w doliczonym już czasie gry.

Status quo 28. kolejki przyjąć należy ze spokojem. Solidarnie zremisowały przecież Radzionków oraz Gać, serię trzech zwycięstw po kolei przerwała Stal, no i znów przegrał Pniówek. Dorobek sześciu ostatnich występów pawłowiczan, to zaledwie… jeden punkt(!), wiec kryzys „walki o spadek” ekipy Krzysztofa Bodzionego trwa w najlepsze. Nie nasze to jednak zmartwienie. Dziś pewnym utrzymania w naszej grupie nie może być nawet szósta w tabeli Miedź II Legnica, a powód takiej sytuacji znajdziemy… w 2 lidze. Na „stówę” z naszej dywizji poleci w czerwcu pięć kapel, a czy będzie ich o jedną więcej, przekonamy się już za tydzień.

28. kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście