- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Górnik II. „Rycerze wiosny” przyjadą do Kluczborka

Pięć zwycięstw, tyleż samo remisów i zaledwie jedna porażka, to tegoroczny bilans Górnika II Zabrze. Nasz najbliższy rywal wiosną na wyjazdach jeszcze nie przegrał, pięć razy wygrał i tylko raz zremisował. 20 punktów rundy rewanżowej rezerwy klubu z ekstraklasy plasuje na szczycie klasyfikacji „Rycerzy wiosny”.

W ostatnią sobotę pierwsza drużyna z Roosevelta zapewniła sobie utrzymanie. Piszemy to w kontekście składu zabrzan jaki ewentualnie zawitałby do Kluczborka. Podpieranie się w tym momencie Skarbem Kibica to jak wróżenie z fusów i nasz sztab szkoleniowy mądrzejszy będzie po wtorkowym – granym już o pietruszkę – meczu zabrzan z Wisłą Płock. Dodajmy tylko, że drużyna prowadzona przez Marcina Brosza to w ekstraklasie wicelider klasyfikacji Junior Pro System i może się zdarzyć, że to właśnie tam i teraz skierowane zostaną młodzieżowe zasoby szerokiej kadry Górnika.

Drugi zespół, którym opiekuje się Piotr Gierczak, jest piaty w tabeli i też gra już „dla zabawy”. 53 zawodników, którzy przewinęli się w tym sezonie przez ekipę rezerw to absolutny rekord grupy III 3 ligi i także dlatego nie podejmujemy się promocji któregokolwiek z graczy. – Nazwiska niektórych piłkarzy powtarzają się i zapewne stanowią oni trzon tej drużyny. To bardzo mocny przeciwnik, który potrafi grać w piłkę, dlatego bardziej skupimy się na naszych poczynaniach – mówi trener biało-niebieskich Dariusz Surmiński.

MKS takich „problemów” nie ma i naszego obozu płynie jedna dobra wiadomość. Po przymusowej absencji za żółte kartki karę dwóch meczów odsiedział już kapitan nasze jedenastki Kamil Nitkiewicz i w środę powróci na boisko. Pozostali członkowie naszej ekipy nie borykają się z większymi problemami natury zdrowotnej, więc pan Darek ma w czym przebierać. Zawody „w tygodniu” poprowadzi przy Sportowej Robert Parysek z Legnicy. Arbiter ten wypełniał już u nas meczowy protokół 14 września, kiedy mierzyliśmy się ze Stalą Brzeg.

29. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście