PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

29 i 30 kolejka. Śląski armagedon

Po zwycięstwie w Zabrzu Górnik Polkowice prawie przypieczętował awans do 2 ligi! Podopieczni Enkeleida Dobiego po promocję idą w imponującym stylu i już na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mogą szykować butelki od szampanów. Jeśli nie przegrają w najbliższą sobotę, zmienią klasę rozgrywkową na wyższą.

W ostatni weekend szczebel centralny rozgrywek skończył sezon 2018/2019. Spadek trzech śląskich klubów do 3 ligi stał się faktem. Żeby od sierpnia wejść w rywalizację z Ruchem Chorzów, Rozwojem Katowice czy ROW-em 1964 Rybnik, w trzecioligowej grupie 3 należy w czerwcu zająć 12 miejsce. Co gorsze, kluby z Górnego Śląska zajęły trzy ostatnie miejsca, więc nawet w przypadku ewentualnych zawirowań licencyjnych, generalnie nie ma co liczyć na wyciąganie ich z kreski i należy skupić się wyłącznie na swoje sytuacji.

Kluby naszej grupy czeka tydzień zasłużonego odpoczynku po futbolowym maratonie, który grany był co trzy dni. W najbliższą sobotę rozgrywki wejdą w decydującą fazę i twierdzimy, że w kwestii utrzymania każdy punkt pójdzie na wagę złota, a o pozostaniu w 3 lidze może decydować nawet dodatkowa tabela. W ostatnią środę i sobotę z pułapki degradacji skutecznie wyrwał się Pniówek i po serii pięciu przegranych z rzędu dopisał do swojego dorobku sześć punktów. Czy 44 oczka wystarczą w tym sezonie do utrzymania? Tego nie wie jeszcze nikt, lecz przed rokiem taka cyfra utrzymanie gwarantowała, właśnie z miejsca… dwunastego.

Wskutek śląskiego armagedonu w niedzielę z 3 ligą pożegnał się Stilon, a już w następnej serii podobny los może spotkać Lechię. Tego dnia skończyła się też dosyć zaskakująca passa Agroplonu, który tej wiosny wygrał aż pięć razy i od 27 kwietnia ciągnął falę bez porażki. Ostatnie dwie kolejki to dawno nie widziany komplet przegranych Górnika II. Dosyć niespodziewanie pełną pulę dwa razy straciła Stal. Brzeżanie w tabeli mają tyle samo punktów co MKS, a o tym że Kluczbork jest wyżej, rozstrzyga walkower nałożony na rywala za występ przy Sportowej nieuprawnionego zawodnika (patrz wyżej!). Od 42 dni nie wygrały „Cidry”. Kapitał 10 oczek wywalczony AD 2019, to prosta droga powrotu radzionkowian do Haiz 4 ligi.

Biało-niebiescy póki co wiszą nad strefą zaznaczoną na czerwono, skąd aż parzy. Ostatnie cztery kolejki bez porażki i 8 punktów na koncie, to dokładnie tyle, ile nasi chłopcy potrzebują, żeby nie pójść śladem „Niebieskich” i nie zapikować sportowo po raz trzeci. Bądźmy jednak dobrej myśli. Trzy z czterech ostatnich występów odbędą się na naszym stadionie, a z taką charyzmą i wsparciem kibiców jak w pamiętną zimną środę, zadanie do wykonania będą mieli na pewno łatwiejsze.

29. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście

30. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście