PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Bez „Lewego” ani rusz. MKS Kluczbork – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Biało-niebiescy przez pierwsze 45 minut byli drużyną przeważającą. Całość pierwszej połowy otworzył i pięknie spiął Dominik Lewandowski. Nasz filigranowy atakujący już w 9 minucie mógł wyprowadzić Kluczbork na prowadzenie, ale jego sprytne uderzenie po ziemi wybił Krzysztof Żerdka. W 41 minucie „Lewy” odważnie wszedł między dwóch obrońców i huknął pod poprzeczkę, potwierdzając, że jest dziś w gazie.

W tak zwanym międzyczasie bliscy trafienia do siatki byli Paweł Gierak i Hubert Krawczun, którzy próbowali sił po rzutach rożnych, jednak ich przymiarki zostały zablokowane. Goście ani razu poważnie nie zatrudnili Konrada Skuzy i kilka stałych fragmentów gry, to było wszystko z ich strony zanim obie ekipy udały się na przerwę.

Nasz bramkarz w prawdziwych opałach znalazł się w 62 minucie, kiedy Marek Sobik wyczuł koniunkturę i próbował go lobować. Skuza koniuszkami palców jakoś wypchał futbolówkę niechybnie zmierzającą do bramki. Samo spotkanie wyrównało się i bielszczanie częściej byli przy piłce. Poważne ostrzeżenie MKS dostał w 76 minucie, kiedy po ładnej akcji i główce Marcina Wróbla piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Na Stadionie Miejskim zaczęło robić się nerwowo. Gdyby Lewandowski w bliźniaczej akcji, po której zdobył gola zamiast w słupek trafił do siatki, byłoby „po herbacie”. Na zegarze widniała bowiem 85 minuta i straty przyjezdnych podwoiłyby się. Nie czas jednak na dysputy,  kiedy salon płonie…  Rekord próbował zamknąć naszych w ich szesnastce, ale nasi jak tylko mogli wybijali ich z uderzenia i wieźli „złoto Dominikany”, czasami kontrując. Mieli też  szansę dobić rywali za sprawą Aleksandra Jelonka i oczywiście Lewandowskiego, ale nie to było już istotne, a milowy krok ku utrzymaniu 3 ligi.

MKS Kluczbork – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramki: 41′ Lewandowski

Żółte kartki: Rucki, Czernek, Sobik

MKS: Skuza – Jelonek, Gierak, Krawczun, Nitkiewicz (k) (51. Jantos), Dyr, Orłowicz, Nykiel (90. Reisch), Szepeta (77. Węglarz), Jaszczak (85. Krauz) – Lewandowski

Trener Dariusz Surmiński

Rekord: Żerdka – Madzia, Rucki (k), Wyroba, Sobik, Waliczek, Gleń (46. Żołna), Szymański (66. Czernek), Czaicki (74. Wróbel), Kozina, Kareta

Trener: Piotr Jaroszek

Widzów 250