- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Foto-Higiena. Zagrać swoje o 3 ligę

Przed nami trzecioligowego znoju kluczborska odsłona ostatnia. Już w najbliższą sobotę biało-niebiescy mogą zakończyć sezon 2018/2019 i praktycznie rozpocząć okres roztrenowania, a ostatni ich wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z Wartą potraktować jak treningową jednostkę. Aby tak się stało nasze chłopaki stoczyć muszą najpierw wielką bitwę z drużyną, która jeśli w Kluczborku polegnie, zostanie zdegradowana do 4 ligi.

Foto-Higiena Gać ma tylko punkt mniej od naszego zespołu i generalnie od początku rozgrywek balansuje na krawędzi ryzyka. Ostatnie dokonania podopiecznych Marcina Dymkowskiego nie są usłane różami, choć potrafią oni zaskakiwać, jak choćby w Legnicy, kiedy odnieśli najwyższe w tych rozgrywkach zwycięstwo z rezerwami klubu z ekstraklasy (6:1). Zimą klub spod Oławy opuściło kilku kluczowych zawodników, co z pewnością przełożyło się na jego wyniki. Chodzi przede wszystkim o dwójkę braci, Janusza i Marka Gancarczyków, którzy byli motorem napędowym drużyny.

Wydawać by się mogło, że nasza ekipa może liczyć na pewien komfort podczas wojny z Gacią, w końcu to rywal musi wyprzedzić nas w tabeli. Wątpliwości te rozwiewa trener Dariusz Surmiński. – Jak będziemy czekać na to co zrobi przeciwnik i zaczniemy kombinować z taktyką, to możemy wyjść na tym jak przysłowiowy Zabłocki… My mamy grać swoją piłkę i realizować swoje cele, ale przede wszystkim szukać więcej, niż jednej bramki, żeby uniknąć ewentualnej nerwówki w końcówce. Jak już informowaliśmy nasz szkoleniowiec nie będzie miał okazji do skorzystania z usług kontuzjowanego Michała Szewczyka. Pod znakiem zapytania stoi też występ kapitana MKS-u, Kamila Nitkiewicza.

Kluczborskie „być albo nie być” grane będzie w niecodziennych okolicznościach. Zarząd klubu zdecydował się na obniżenie cen biletów na te zawody do symbolicznej złotówki. – Zdajemy sobie sprawę, że przyzwyczajeni do szczebla centralnego rozgrywek kibice odwrócili się od klubu, ale mamy nadzieję, że to tylko sytuacja przejściowa i przyjdą w sobotę pomóc MKS-owi. Sobota to także Dzień Dziecka i myślę, że i dla najmłodszych coś się tego dnia znajdzie – mówi Andrzej Rak, pomysłodawca akcji „mecz za zeta”, członek klubowych władz. Starcie z Foto-Higiena, to także ostatnia szansa na zakup „Złotego Biletu”. Jak informuje Rak, w przerwie meczu posiadacz największej ich liczby nagrodzony zostanie koszulką z autografem Patryka Tuszyńskiego.

Futbolowe ostatki na Stadionie Miejskim sędziować będzie doświadczony arbiter poziomu 3 ligi, pan Sławomir Smaczny z Bytomia, choć na nasz obiekt zawita po raz pierwszy. Dla tych co na grillu mamy tym razem niedobrą wiadomość. Z przyczyn technicznych stacja Śląskie TV nie przeprowadzi relacji live z meczu  MKS – Foto- Higiena. Z kolei posiadaczy karnetów informujemy, że zarząd klubu wyrówna „nadpłatę” za najbliższe spotkanie, a poinformujemy o tym w osobnym komunikacie.

33. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście