PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Wygrać to za mało. Czarno na białym – kto spadnie, kto zostanie?

Dobrnęliśmy do 34., kończącej sezon kolejki spotkań w grupie III 3 ligi. Ostatnia jej niewiadoma rozwiązana zostanie już w najbliższą sobotę, kiedy dostaniemy odpowiedź na pytanie, który spośród trzech klubów (MKS Kluczbork, Foto-Higiena Gać, Stal Brzeg) uzupełni listę spadkowiczów edycji 2018/2019.

Przypomnijmy, że w „normalnych” warunkach regulaminowych spadkiem do 4 ligi objęte były trzy ostatnie miejsca w trzecioligowej tabeli, jednakże degradacja z 2 ligi trzech klubów z regionu (ROW Rybnik, Rozwój Katowice i Ruch Chorzów) wydłużyła tę listę o miejsca 13, 14 i 15.

Warto zaznaczyć, że gdyby nie ten śląski armagedon, to już po 32. kolejce MKS zapewniłby sobie ligowy byt, a wraz z nim i Stal, i Foto-Higiena, a cała liga byłaby prawie skończona. Tymczasem „dodatkowo” pożegnać musiały się z nią jeszcze Lechia Dzierżoniów i Warta Gorzów Wielkopolski. Rozliczenie w tych warunkach występów naszej drużyny będzie zatem bardzo trudne, zważając choćby na fakt opuszczenia przez „Niebieskich” centralnego szczebla rozgrywek, po 99 latach!

Akcent kończący boje biało-niebieskich na trzecioligowych boiskach odbędzie się na boisku „spuszczonej” już Warty. W tym samym czasie o pozostanie w 3 lidze u lidera w Polkowicach walczyć będą futboliści z Brzegu, zaś nasz ostatni pogromca podejmie w Gaci  najsłabszy w lidze Stilon. Tylko ci dwaj mają losy utrzymania w swoich nogach. MKS musi kalkulować, ale żeby i to miało sens, swoje zawody w Gorzowie Wlkp. MUSI wygrać.

Zamiast tak naprawdę zbytecznej w tych okolicznościach standardowej zapowiedzi najbliższego występu naszych zawodników, prezentujemy wszystkie warianty, które towarzyszyć będą sobotniemu gryzieniu pazurów i odświeżaniu ekranów swoich internetowych przekaźników. Niestety, oprócz wiary w możliwości naszej drużyny i palec Boży, innego wyjścia kluczborscy kibice już nie mają.

STAL BRZEG utrzyma się, jeśli: – nie przegra w Polkowicach LUB – Foto-Higiena Gać przegra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski LUB – MKS Kluczbork nie wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą LUB – przegra w Polkowicach, MKS Kluczbork wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, a Foto-Higiena Gać zremisuje ze Stilonem Gorzów Wielkopolski

MKS KLUCZBORK utrzyma się, jeśli: – wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, a Stal Brzeg przegra w Polkowicach LUB – wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, a Foto-Higiena Gać przegra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski

FOTO-HIGIENA GAĆ utrzyma się, jeśli: – nie przegra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski LUB – MKS Kluczbork nie wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą

STAL BRZEG spadnie do 4 ligi, jeśli: – przegra w Polkowicach, MKS Kluczbork wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, a Foto-Higiena Gać wygra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski

MKS KLUCZBORK spadnie do 4 ligi, jeśli: – nie wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą LUB – wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, Stal Brzeg przegra w Polkowicach, a Foto-Higiena Gać zremisuje ze Stilonem LUB – wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą, Stal Brzeg nie przegra w Polkowicach, a Foto-Higiena nie przegra ze Stilonem

FOTO-HIGIENA GAĆ spadnie do 4 ligi, jeśli: – przegra ze Stilonem, a MKS Kluczbork wygra w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą

W przypadku jednego wariantu: zwycięstwa MKS-u Kluczbork, porażki Stali Brzeg i remisu Foto-Higieny Gać, trzy zespoły będą miały po 42 pkt. Wtedy ułożyć trzeba małą tabelę i wtedy spada MKS, ponieważ: Stal – MKS 1:0 i 0:3 Foto-Higiena – MKS 3:0 i 3:2 Foto-Higiena – Stal 2:1 i 1:1, więc: 1. Gać 10 pkt 2. Stal 4 pkt 3. MKS 3 pkt.

34. kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście