PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Głubczyce zrezygnowały z 3 ligi. MKS w zawieszeniu

– Po przeanalizowaniu finansów, organizacji klubu, zasobów sportowych i infrastruktury zmuszeni jesteśmy do pozostania w IV lidze. Podjęta decyzja jest bolesna zapewne dla kibiców, ale racjonalna dla dalszego funkcjonowania naszego klubu – to kawałek treści komunikatu, jaki późnym wtorkowym wieczorem pojawił się na facebook-owej stronie Polonii Głubczyce.

Przypomnijmy, że głubczycki klub to zwycięzca sezonu 2018/2019 w Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligi opolskiej, ale też spadkowicz z ubiegłego sezonu. Co oznacza wycofanie się Polonii z trzecioligowych rozgrywek? Zgodnie z regulaminem rozgrywek w takiej sytuacji prawo awansu przysługuje klubowi, który na koniec sezonu zajął w BS 4 lidze miejsce drugie (LZS Starowice), a jeśli i ten nie podejmie wyzwana, brany pod uwagę będzie pozycja trzecia (Małapanew Ozimek). Oczywiście kandydaci do awansu spełnić muszą stawiane im wymagania licencyjne. Jeśli i ta opolska dwójka zrezygnuje z występów w 3 lidze, bądź takowej licencji nie otrzyma, w sezonie 2019/2020 brakujące miejsce wypełni najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, a tym jest MKS Kluczbork.

Przy Sportowej spadkowy kurz już opadł i rozpoczęły się przygotowania do najbliższej edycji rozgrywkowej… regionalnej – Spotkaliśmy się już z trenerem Dariuszem Surmińskim, który przedstawił nam swoją wizję drużyny, zaczęliśmy także rozmowy z zawodnikami. Taka informacja zmienia całkowicie naszą optykę, musimy pozostać w zawieszeniu i czekać na to, co się jeszcze wydarzy. Z tego co się orientuję, to decyzje w sprawie obsady i licencji nowego sezonu zapaść mają do dnia 26 czerwca – komentuje głubczycki news wiceprezes Wojciech Smolnik.