PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Lądowanie na cztery. Liga wojewódzka czeka

Komisja ds. Licencji Klubowych 3 ligi grupy III, obradująca 26 czerwca w katowickiej siedzibie Śląskiego ZPN-u przyznała licencje wszystkim klubom ubiegającym się o start w rozgrywkach sezonu 2019/2020. Oznacza to, że seniorzy MKS-u Kluczbork na placu gry w walce o ligowe punkty pojawią się 10 sierpnia, już w 4 lidze opolskiej. Trzy dni później, 14 sierpnia (środa), rozegrana zostanie I runda meczów wojewódzkiego Pucharu Polski, a losowanie par Opolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi do dnia 5 lipca.

Ostatnie dni były gorące nie tylko w powietrzu, ale także przy Sportowej 7. W ostatni wtorek Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia większością głosów udzieliło absolutorium zarządowi klubu oraz w ten sam sposób zatwierdziło sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2018. W obradach uczestniczył burmistrz Kluczborka, Jarosław Kielar, który zadeklarował dalsze wsparcie dla MKS-u, lecz w przypadku spadku do ligi wojewódzkiej, będzie ono miało nieco inny charakter.

W tej chwili najpilniejszym zadaniem dla włodarzy naszego klubu jest skompletowanie drużyny, ale także sztabu szkoleniowego. – Kilku zawodników ostatniej kadry wyraziło chęć dalszych występów w MKS-ie, co bardzo nas cieszy. Wszyscy otrzymają od nas propozycje nowych umów skrojonych już do realiów czwartoligowych. Czasu niestety nie mamy za wiele, ale myślę, że już w pierwszej dekadzie lipca przygotowania ruszą pełną parą. Rozmawialiśmy już także z trenerem Dariuszem Surmińskim i przedstawiliśmy mu naszą wizję funkcjonowania pionu trenerskiego w 4 lidze. Na tym polu powstały pewne rozbieżności i ostateczne decyzje co do obsady sztabu powinny zapaść w ciągu 4-5 dni – obrazuje sytuację wiceprezes Wojciech Smolnik.

Znana jest już „zaklepana” lista uczestników najwyższych poziomem rozgrywek na Opolszczyźnie. W 4 lidze oprócz spadkowiczów – MKS-u Kluczbork i Agroplonu Głuszyna zagrają: Polonia Głubczyce, Małapanew Ozimek, Skalnik Gracze, Unia Krapkowice, Polonia Nysa, MKS Gogolin, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Piast Strzelce Opolskie, Start Namysłów, OKS Olesno, Swornica Czarnowąsy i Porawie Wiekszyce. Listę tę uzupełniają LZS Skorogoszcz i GKS Głuchołazy, beniaminkowie z klasy okręgowej.