PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2019, sparing nr 1: MKS Kluczbork – LZS Starowice 3:1 (2:0)

Na pierwszy tego lata sparing MKS stanął osiemnastoma zawodnikami. W bardzo kombinacyjnym zestawieniu znalazły się trzy nowe twarze. Mowa o 27 letnim ukraińskim pomocniku, Arkadim Harasymowie, który ma na swym koncie występy w Pniówku Pawłowice Śląskie oraz 4-ligowym Górniku Piaski oraz dwóch młodych graczach – 19-letnim środkowym obrońcy, Jakubie Matysiaku (4-ligowy Gryf Kamień Pomorski) i 18-latku, Przemysławie Owczarku (A-klasa, Płomień Opatów), który występuje na skrzydle.

Kluczowe role podczas sobotniego sprawdzianu odegrali jednak nasi starzy dobrzy znajomi. Wynik już na samym początku otworzył ładnym uderzeniem Norbert Jaszczak, z kolei dokładnie po dwóch kwadransach Bartosz Szepeta z 11 metrów podwyższył na 2:0, po faulu na bardzo aktywnym Kamilu Jarasiku. Jeszcze przed przerwą goście trafili w słupek, ale połówka ta zdecydowanie należała do biało-niebieskich. Trzeba dodać, że „lucky loser” grupy III 3 ligi zmuszony był także do testowania i de facto starowiczanie przeprowadzili w Kluczborku jeden wielki casting.

Po zmianie stron „Norbi” znów grał pierwsze skrzypce na placu gry, a jego drugie trafienie było jeszcze ładniejsze niż to premierowe. Świeżo upieczony trzecioligowiec honorowego gola zdobył chwilę wcześniej za sprawą jednego z testowanych graczy. Następny mecz kontrolny naszej ekipy zaplanowano na 13 lipca (sobota), na godzinę 11.00. Na KKS-ie pokaże się nasz niedawny rywal z 3 ligi – Agroplon Głuszyna.

Sparing, Stadion KKS-u: MKS Kluczbork – LZS Starowice 3:1 (2:0)

Bramki: Norbert Jaszczak 6, 68, Bartosz Szepeta (k) 36 – zawodnik testowany 70

MKS (wyjściowa jedenastka): Stodoła – Paradowski, Matysiak, Mendel, Oczowiński, Harasymow, Szepeta, Jantos, Luptak, Jaszczak, Jurasik
W 2. połowie wystąpili: Garncarek, Nykiel, Kaczor, Gadecki, O. Skuza, Janik, Owczarek