PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Ich przy Sportowej już nie zobaczymy

MKS Kluczbork okazał się trampoliną dla trzech zawodników, którzy w nowym sezonie występować będą poziom wyżej. Dzięki dobrej postawie na boiskach 3 ligi dw gronie drugoligowców zameldowali się Dominik Lewandowski, Hubert Krawczun i Konrad Skuza. Pierwszego wypatrzył Górnik Łęczna, pozostali dwaj związali się dwuletnimi umowami z Błękitnymi Stargard. Trzymamy kciuki za dalszy sportowy rozwój całej trójki!

Nowe plany dotyczące swojej przygody z piłką przedstawił Tomasz Dyr. Zawodnik pożegnał się z MKS-em i poszukuje klubu bliżej domu, czyli na Śląsku. Kariery futbolisty nie zamierza kontynuować Miłosz Michalewski. Ten z kolei chce swój czas nauce i zdobywaniu wykształcenia. Podobnie sprawa ma się z Maciejem Węglarzem, który przeprowadza się do Opola, nie bierze udziału w treningach i w kadrze na najbliższy sezon go nie ujrzymy.

Sportową 7 opuścił już także rezerwowy bramkarz ostatniego sezonu, Ukrainiec Maksym Franczuk. Wcześniej uczynił to Michał Szewczyk. Do swoich macierzystych klubów powrócili wypożyczeni Nikodem Zatorski (Olimpia Grudziądz) i Paweł Krauz (Miedź Legnica). Roczny kontrakt skończył się Mariuszowi Sobali i nie będzie on przedłużony. Listę potencjalnych ubytków uzupełniają Aleksander Jelonek i Michał Mazur. Znak zapytania przy tych nazwiskach postawiliśmy z powodu poszukiwań przez tych zawodników nowych pracodawców.

Trwają negocjacje z Marcinem Jantosem i Adamem Orłowiczem.

Wszystkim piłkarzom, którzy reprezentowali nasze barwy w sezonie 2018/2019 serdecznie dziękujemy za występy i życzymy powodzenia podczas dalszej kariery zawodniczej!