PRZYPIĘTY

Lato 2019, sparing nr 2: MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna 3:2 (3:2)

Transfer Konrada Skuzy do Błękitnych Stargard wymusił na klubie poszukiwania bramkarza. W sobotę między słupkami MKS-u oglądaliśmy dwóch takich graczy i jak zapowiada sztab szkoleniowy, nie jest to koniec łowów. Sympatyków naszej drużyny ucieszy z pewnością powrót na boisko Adama Orłowicza, który jest bardzo blisko sfinalizowania nowej umowy. W składzie zabrakło urlopowiczów Kamila Nitkiewicza oraz budzącego zainteresowanie sztabu szkoleniowego Kamila Jurasika. Nie było też Marcina Jantosa, który doznał lekkiego urazu podczas ostatniego treningu, ale on też ustala z klubem nowe warunki kontraktu. Wolne dostał Paweł Gierak.

Lista wszystkich nowych testowanych piłkarzy na sparing z Agroplonem Głuszyna prezentowała się następująco: Patryk Palat (KKS Kalisz, napastnik, 98), Grzegorz Wachowiak (Ostrovia, obrońca, 94), Kamil Witkowski (Soła Oświęcim, pomocnik, 97), Adrian Kowalski (Lech Rypin, pomocnik 98), Szymon Buszka (Górnik Zabrze, bramkarz, 99), Aleksander Muzyka (wychowanek MKS-u Kluczbork, GKS Rychtal, pomocnik, 96) i Aleksander Sobczak (Piast Żmigród, bramkarz, 98).

Sobotnie spotkanie było niezłym dla oka widowiskiem. Już w pierwszej połowie padło pięć goli, a obie ekipy na przemian okładały się ciosami. Warto dodać, że obie bramki dla gości zdobyli byli zawodnicy MKS-u, ubytek klubu w tym tygodniu, Miłosz Reisch oraz Radosław Mikulski. Po nasze stronie podobać się mogła dobra wymiana Norberta Jaszczaka z Denisem Luptakiem, zakończona trafieniem tego ostatniego. Popularny „Lupi” jest także pod – nomen-omen – lupą coachów biało-niebieskich i kto wie czy w najbliższym czasie na stałe nie dołączy do kadry.

MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna 3:2 (3:2)
Bramki: 16′ Luptak, 37′ Wachowiak, 45′ Kowalski – 11′ Mikulski, 30′ Reisch

MKS (skład wyjściowy): Sobczak – Orłowicz, Wachowiak, Matysiak, Nitkowski, Palat, Harasymow, Szepeta, Luptak, Jaszczak, Kowalski
W II połowie wystąpili: Buszko, Gadecki, Nykiel, Mazur, Oczowiński, Mendel, Muzyka, Kaczor

Następna gra kontrolna naszego zespołu odbędzie się już w najbliższą środę, kiedy na stadionie KKS-u podejmiemy Stal Brzeg. Starcie z trzecioligowcem zaplanowane zostało na godzinę 18.00.