PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2019, sparing nr 3: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:1 (1:0)

Na sparing z trzecioligowcem sztab szkoleniowy MKS-u wytypował zawodników, którzy pokazali się już podczas dwóch poprzednich gier kontrolnych, z LZS-em Starowice i Agroplonem Głuszyna, a których w trakcie relacji z tych meczów zaprezentowaliśmy. Jedyną nową twarzą był kolejny kandydat do występów w bramce, 18-latek Górnika Zabrze, Bartosz Sekuła.

Od początku spotkania dużą aktywność wykazywał Norbert Jaszczak. Już w 4 minucie mógł otworzyć wynik, ale zmarnował sytuację sam na sam. 180 sekund po tym „Norbi” wykorzystał dobre zgranie klatką piersiową Kamila Jurasika i z 16 metrów z woleja trafił do siatki. Goście do wyrównania doprowadzili zaraz na początku drugiej połowy, kiedy rzut karny skutecznie wykonał Mateusz Cieślik. „Wapno” podyktowane zostało za zagranie ręką Jakuba Matysiaka.

Generalnie spotkanie było wyrównanie, prowadzone było bez większych fajerwerków i żywcem przypominało starcia z brzeżanami z ubiegłego sezonu. Jarosław Przybył, który „gwizdał” w środę przy Sportowej 7, mecz zakończył kilka minut przed czasem. Wszystko za sprawą zraszaczy murawy, które samoczynnie się uruchomiły i nie chciały odpuścić. To chyba na wiwat nowiny jaka dziś obiegła Kluczbork i wypada to zrozumieć.

Warto dodać, że środowe zwody oglądało grubo ponad 100 widzów, zresztą już po raz kolejny. To bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Niebawem podsumujemy tę część przygotowań i trener Dariusz Surmiński wskaże swych wybrańców do kadry pierwszego zespołu, ponieważ kilku nowych zawodników będzie niebawem oficjalnie reprezentowało nasze barwy.

MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:1 (1:0)

Bramki: Jaszczak 7′ – Cieślik 47 (karny)

MKS (skład wyjściowy): Stodoła – Orłowicz, Gierak, Wachowiak, Nitkiewicz, Jurasik, Szepeta, Harasimow, Palat, Jaszczak
Rezerwowi (w tym zmiany rotacyjne): Sobczak, Witkowski, Mendel, Matysiak, Gadecki, Nykiel, Luptak, Kaczor, Knopik

Czwarty tego lata sprawdzian nasi chłopcu zagrają już w najbliższą sobotę. O godzinie 11.00, na płycie głównej Stadionu Miejskiego, zmierzymy się z Ruchem Zdzieszowice.