PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MKS zamiast Rozwoju. Trzecia liga zamiast czwartej!

Rozwój Katowice nie przystąpi do rozgrywek grupy III 3 ligi (oświadczenie klubu). Klub spadkowicza z 2 ligi wycofał drużynę seniorów z występów w sezonie 2019/2020. Decyzja katowiczan oznacza utrzymanie się na trzecioligowym poziomie MKS-u Kluczbork, który na koniec ostatniej edycji rozgrywkowej sklasyfikowany został na 13 miejscu – ostatnim spadkowym.

– W piłce bywa tak, że radość jednych, to zarazem smutek tych drugich. Jesteśmy przygotowani na podjęcia wyzwania w 3 lidze. Jak nas zapewniły władze miasta Kluczborka finansowanie klubu na dotychczasowym poziomie 3 ligi zostanie utrzymane i zabezpieczymy budżet. W tej chwili najważniejszym naszym zadaniem jest skompletowanie trzecioligowej kadry i ustalenie terminarza meczów w Kluczborku. Rozwojwi życzę jak najszybszego powrotu ich seniorskiej drużyny do naszej piłkarskiej rodziny – tak decyzję klubu z Brynowa skomentował prezes MKS-u, Waldemar Sosin.

W znanym już od kilku tygodni harmonogramie meczów w grupie III MKS po prostu podmieni Rozwój. Swoje pierwsze zawody biało-niebiescy zagrają w Zdzieszowicach z Ruchem, 3 sierpnia (sobota), o godzinie 17.00. Tydzień później na inaugurację meczów domowych, podejmiemy przy Sportowej 7 ROW 1964 Rybnik. – W związku z zaistniałą sytuacją zastanowimy się nad przełożeniem spotkania z Ruchem na inny termin, na przykład na koniec rozgrywek, rozmawiałem już w tej sprawie ze Śląskim ZPN-em i jest to możliwe – dodaje nasz sternik.

Pełny kalendarz gier naszego zespołu jak i terminarz całej jesieni 2019 pojawi się niebawem na stałe na naszej stronie.