PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Sztab szkoleniowy wytypował kandydatów do drużyny

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu dotychczasowych gier kontrolnych. Wszyscy zawodnicy, których sprawdzaliśmy podeszli do meczów bardzo poważnie i wykazali się dużym zaangażowaniem. Szczególnie cieszy mnie realizacja założeń taktycznych. Na tym elemencie gry skupiamy się szczególnie, ponieważ to on sprawiał nam najwięcej problemów w ostatnim sezonie. Oprócz treningów, niektórzy zawodnicy po raz pierwszy spotkali się na boisku, ale niektóre ich akcje pokazały, jakby grali już ze sobą nie jeden raz. Ten etap testowania i układania drużyny mogę uznać za zrealizowany – mówił po meczu ze Stalą Brzeg trener biało-niebieskich, Dariusz Surmiński.

Trzeci z rzędu mecz kontrolny bez porażki wyklarował kandydatów do zespołu. Nasz szkoleniowiec w pierwszej kolejności zwrócił uwagę na ukraińskiego rozgrywającego Arkadiego Harasymowa. – To taka typowa boiskowa „szóstka”, ze sporymi inklinacjami do gry do przodu. Prezentował się bardzo równo i byłby dla nas wzmocnieniem – charakteryzuje obcokrajowca nasz coach. Ponadto sztab szkoleniowy jest praktycznie zdecydowany na Kamila Jurasika i Denisa Luptaka. – Ci piłkarze dobrze radzą sobie na swych nominalnych pozycjach, czyli na skrzydłach, ale mogą też zagrać na klasycznej „dziewiątce” i takich wariantów też z powodzeniem próbowaliśmy – tłumaczy pan Darek. Przy Sportowej ma okazję zostać także ofensywnie usposobiony, swojak z regionu, Kamil Kaczor.

Na liście życzeń naszego szkoleniowca znalazł się także Adrian Kowalski, który wystawiany był w napadzie, choć może z powodzeniem dać radę na środku pomocy. Swoją szansę w starciu z Ruchem Zdzieszowice dostanie jeszcze nominalny „skrzydłowy” lub skrajny obrońca, Patryk Palat. Trenerska kadra informuje, że wciąż trwają poszukiwania bramkarza i w najbliższym sparingu między słupkami MKS-u znów pojawić się może jakaś nowa twarz. Wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w dotychczasowych sprawdzianach naszej drużyny, a którzy opuścili już Kluczbork, życzymy powodzenia podczas dalszej przygody z piłką!