PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Lato 2019, sparing nr 4: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:4

Trenerzy o obu zespołów, Łukasz Ganowicz i Dariusz Surmiński uzgodnili, żeby sobotnią grę kontrolną podzielić na cztery 30-minutowe części. Liczba zawodników, którzy pracowali przed południem w Stobrawie mogła spowodować wytrzeszcz oczu. Na samej sparingowej liście biało-niebieskich znajdowało się równo 25 graczy i jak można było przypuszczać, wynik starcia ze „Zdzichami” nie stanowił dla gospodarzy (dla gości zapewne także) większego priorytetu. Na głównej płycie Stadionu Miejskiego odbył się zatem jeden, wielki casting.

Oprócz kilku juniorów podesłanych do Kluczborka przez kluby ze Śląska, w naszej ekipie zaprezentowali się: Paul Filipowicz (Chrobry Głogów, pomocnik, 20), Marcin Przybylski (Podhale Nowy Targ, pomocnik, 23), Piotr Stępień (Stal Brzeg, napastnik, 21), Łukasz Szukiełowicz (Lechia Dzierżoniów, obrońca, 20) oraz Bartosz Włodarczyk (Pniówek Pawłowice Śląskie, pomocnik, 25).

Pierwszą odsłonę ustawił bardzo szybko zdobyty przez nasz zespół gol, kiedy dobre dogranie ze skrzydła Adama Orłowicza skutecznie z 5 metrów wykorzystał Adrian Kowalski. W drugą kwartę lepiej wprowadzili się zdzieszowiczanie. Tuż przed jej zakończeniem, w odstępie niecałych pięciu minut, padły dwie bramki. Najpierw dobry znajomy, Marcin Niemczyk, skutecznie wykonał jedenastkę za problematyczny faul, w którym udział brali dwaj nasi piłkarze, zaś na prowadzenie wyciągnął przyjezdnych ładnym uderzeniem po długim rogu Łukasz Damrat.

Stan zawodów wyrównał sprawdzany po raz pierwszy Piotr Stępień, który wykorzystał nieporozumienie na linii bramkarz-defensywa i trafił do tzw. „pustaka”. Ten sam zawodnik odzyskał dla MKS-u prowadzenie, kiedy pod koniec trzeciej połowy znów nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Całą akcję przeprowadził jednak i futbolówkę wyłożył mu inny „tester”, Bartosz Włodarczyk. Końcówka kontrolnego maratonu i ostatnia kwarta należała do Ruchu. Stan meczu wyrównał jeden z jego testowanych graczy, a rezultat ustalił z dobitki głową Sebastian Polak.

Następny letni sparing nasza drużyna rozegra już w najbliższą środę. 24 lipca, także na Stadionie Miejskim, podejmiemy OKS Olesno z 4 ligi opolskiej. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 18.00. Zapraszamy!

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:4 (1:0) (0:2) (2:0) (0:2)
Bramki: Kowalski 7′, Stępień 71′, 85′ – Niemczyk 51′ (karny), Damrat 56′, zawodnik testowany 104′, Polak 117′

MKS (wyjściowa jedenastka): Stodoła – Orłowicz, Gierak, Mendel, Nitkiewicz – Herasymow, Szepeta, Filipowicz, Luptak, Jaszczak – Kowalski
Wystąpili ponadto: Sekuła, Palat, Mazur, Kaczor, Ledwig, Nykiel, Gadecki, Jedyński, Stępień, K. Lewandowski, Przybylski, Szukiełowicz, Włodarczyk, Oczowiński