MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Janusz Luberda trenerem koordynatorem

42-letni Janusz Luberda został trenerem koordynatorem grup młodzieżowych klubu. To postać doskonale znana w środowisku piłkarskim naszego miasta i Opolszczyzny. Pan Janusz jeszcze jako junior reprezentował barwy Metalu Kluczbork by później stać się jednym z jego zawodników oraz oczywiście MKS-u, którego był kapitanem, a z którym w sezonie 2008/2009 wywalczył awans do 1 ligi.

Byłemu pomocnikowi MKS-u trudno było rozstać się z piłką. Kiedy opuścił biało-niebieskich, niespełna 10 lat temu, swoją futbolową przygodę kontynuował w zespołach z Chocianowic, Proślic (także jako grający trener) oraz Byczyny. Zawodowo oddał się pracy szkoleniowej z dziećmi i młodzieżą. W 2015 roku, na otwarcie Akademii Piłkarskiej Funball, wszedł w skład jej sztabu szkoleniowego, w której pracuje do dziś.

Do obowiązków Janusza Luberdy należeć będzie koordynowanie pionu sportowego w klubie oraz doskonalenie pracy trenerów, ale także wyszukiwanie najzdolniejszych piłkarzy w regionie i ciągłe wprowadzenie najnowszej wiedzy teoretycznej i praktycznej do klubu. Trenerowi koordynatorowi życzmy owocnej pracy!