Wyniki, gole i testowani. Sparingowy raport – lato 2019

Biało-niebiescy podczas letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu rozegrali sześć meczów kontrolnych. Cztery z nich MKS wygrał, jeden przegrał i jeden zremisował. Bilans bramek ułożył się w stosunku 16-8. Najskuteczniejszymi zawodnikami okazali się: Norbert Jaszczak (3 gole), Adrian Kowalski (3) i Piotr Stępień (3).

Od 6 do 27 lipca sztab szkoleniowy przetestował 30(!) zawodników. W sprawdzianach wzięli także udział wychowankowie klubu z drużyny juniorów. Oto pełen raport lipcowego grania:

1. 6 lipca: MKS Kluczbork – LZS Starowice 3:1 (2:0)
Bramki: Norbert Jaszczak 6′, 68′, Bartosz Szepeta (karny) 36′ – zawodnik testowany 70′
Testowani: Arkadij Herasymow (Górnik Piaski), Jakub Matysiak (Gryf Kamień Pomorski), Przemysław Owczarek (Płomień Opatów), Kamil Jurasik (Orzeł Mroczeń), Denis Luptak (TOR Dobrzeń Wielki), Kamil Kaczor (OKS Olesno)

2. 13 lipca: MKS Kluczbork – Agroplon Głuszyna 3:2 (3:2)
Bramki: Denis Luptak 16′, Grzegorz Wachowiak 37′, Adrian Kowalski 45′ – Radosław Mikulski 11′, Miłosz Reisch 30′
Testowani: Patryk Palat (KKS Kalisz), Grzegorz Wachowiak (Ostrovia Ostrów Wlkp.), Kamil Witkowski (Soła Oświęcim), Adrian Kowalski (Lech Rypin), Szymon Buszka (Górnik Zabrze), Aleksander Muzyka (GKS Rychtal), Aleksander Sobczak (Piast Żmigród), Szymon Buszka (Górnik Zabrze)

3. 17 lipca: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 1:1 (1:0)
Bramki: Norbert Jaszczak 7′ – Mateusz Cieślik 47′ (karny)
Testowany: Bartosz Sekuła (Górnik Zabrze)

4. 20 lipca: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 3:4 (1:0) (0:2) (2:0) (0:2)
Bramki: Adrian Kowalski 7′, Piotr Stępień 71′, 85′ – Marcin Niemczyk 51′ (karny), Łukasz Damrat 56′, zawodnik testowany 104′, Sebastian Polak 117′