WOKÓŁ KLUBU

Ruszaj trzecia ligo! Inauguracja w Rybniku, nie wszyscy wystartują

Już dziś po raz pierwszy w nowym sezonie na boiska wybiegną uczestnicy grupy III 3 ligi. Inauguracja odbędzie się w Rybniku, gdzie spadkowicz z 2 ligi podejmie jedną z mocniejszych ekip ostatnich rozgrywek – Ślęzę. Zresztą… Zjadanie dziś swych mądrości nad oceną sportowego potencjału wszystkich klubów, z którymi przyjdzie nam rywalizować, może być strzałem kulą w płot. Faktem jest, że pod względem atrakcyjności, na papierze nasza regionalna dywizja wygląda po prostu świetnie.

Po raz pierwszy po reformie rozgrywek w naszej grupie wystąpią aż cztery ekipy z Opolszczyzny. Ba! Dwóch z nich zgodnie z rozstrzygnięciami z ubiegłego sezonu nie powinno tam w ogóle być. Przypomnijmy, że MKS piłkarsko spadł do 4 ligi, a miejsce do występów zwolnił nam Rozwój Katowice, który zawiesił funkcjonowanie zespołu seniorów. Z kolei drużyna ze Starowic trzecioligową posadę objęła jako „lucky loser” (2. miejsce BS 4 ligi opolskiej w sezonie 2018/2019) wskutek rezygnacji z awansu Polonii Głubczyce.

Biało-niebiescy będą mieli okazję zmierzyć się także z legendami polskiego piłkarstwa. Ruch Chorzów to przecież 14-krotny mistrz kraju, klub, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia, Polonia Bytom zaś, po najwyższe trofeum sięgała trzykrotnie. Kolorytowi rywalizacji z pewnością nada beniaminek z Zielonej Góry, który jeszcze tego lata powrócił do swoje historycznej nazwy i Lechia wyparła kojarzony głównie ze speedwayem Falubaz. Znów trzech przedstawicieli będą mieć w rozgrywkach kluby z ekstraklasy. Wyparte degradacją z elity rezerwy Miedzi Legnica zastąpi druga drużyna Śląska Wrocław.

Jak już informowaliśmy, nasz pierwszy mecz nowej edycji z Ruchem Zdzieszowice został odwleczony na 18 września. Tak naprawdę MKS Kluczbork oficjalnie do 3 ligi potwierdzony został dopiero 30 lipca, dlatego prowadzący nowe rozgrywki Śląski ZPN nie stwarzał problemów z przełożeniem tego spotkania. Okazało się także, że nie tylko nasi chłopcy rozpoczną sezon później. W ostatniej chwili doszło do odroczenia premierowych zawodów „Niebieskich” i ich starcie z Zagłębiem II będzie mieć miejsce także 18 września. O kłopotach przy Cichej można by napisać niezły, kilku sezonowy football-thriller. Oczywiście jednemu z najbardziej zasłużonych polskich klubów życzymy jak najlepiej, ale póki co jest on raczej obciążeniem rozgrywek, niż jego atrakcją. Mecz 2. kolejki Ruchu z Rekordem także został odwołany i oby na tym poprzestano.

1 kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGościeLiga
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III
3. Liga gr. III