WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: ROW 1964 Rybnik

W nowym sezonie grali już dwa razy. Najpierw na inaugurację III grupy 3 ligi zremisowali u siebie ze Ślęzą Wrocław (1:1), a w ostatni wtorek, po meczu rundy wstępnej, odpadli z rozgrywek Totolotek Puchar Polski, ulegając na wyjeździe drugoligowej Olimpii Elbląg (1:2).

ROW 1964 Rybnik to spadkowicz z 2 ligi. Od 8 listopada 2018 roku drużynę prowadzi Jacek Trzeciak, który wciąż ma w swojej talii ogranych na różnych poziomach ligowców. Tu na pierwszy plan wybijają się Dawid Plizga i Marcin Wodecki,. Tylko ci dwaj zawodnicy zaliczyli łącznie grubo ponad 300 występów w polskiej ekstraklasie.

Oto pełna kadra ROW-u 1964 Rybnik na sezon 2019/2020 i ruchy transferowe w letnim okresie przygotowawczym:

[Bramkarze:] Paweł Kapusta (00), Aleksander Łubik (99), Dawid Wrzosek (03).

[Obrońcy:] Oliwer Grabczyński (02), Piotr Jakubowski (01), Jan Janik (90), Marek Krotofil (89), Bartosz Kunat (99), Piotr Pacholski (88), Bartłomiej Polok (98), Robert Sitko (98), Przemysław Szkatuła (92).

[Pomocnicy:] Yaroslav Baranskyi (01), Radosław Dzierbicki (99), Szymon Jary (88), Dawid Niedźwiedź (04), Dawid Plizga (85), Kamil Spratek (97), Konrad Warmiński (01), Marcin Wodecki (88).

[Napastnicy:] Jakub Kuczera (03), Wiktor Piejak (02).

[Przyszli:] Baranskyi (Ukraina), Grabczyński, Niedźwiedź, Warmiński i Wrzosek (drużyna juniorów), Jakubowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kapusta (Unia Racibórz), Pacholski (GKS Jastrzębie), Piejak (MSzK Żilina), Plizga (LKS Goczałkowice), Sitko (Rymer Rybnik), Wodecki (Siarka Tarnobrzeg).

[Odeszli:] Michał Bojdys (GKS Jastrzębie), Przemysław Brychlik (Olimpia Elbląg), Mateusz Bukowiec, Bartosz Giełażyn, Paweł Jaroszewski, Krzysztof Koch i Damian Koleczko (szukają klubów), Piotr Dudzik (APN Odra Wodzisław Śląski), Krystian Kujawa (Garbarnia Kraków), Mateusz Mazurek (Gwarek Tarnowskie Góry), Piotr Okuniewicz i Bartłomiej Wasiluk (Sokół Ostróda), Kacper Rosa (Odra Opole), Michał Rostkowski (Górnik Zabrze), Robert Tkocz (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Dominik Zawadzki (Puszcza Niepołomice). (źródło: sportdziennik.com)