PIERWSZA DRUŻYNA

Grać, walczyć… i zadowalać kibiców. MKS w końcu startuje!

Prawie do końca lipca oficjalny status naszego klubu nie był usankcjonowany. Chodzi oczywiście o udział w rozgrywkach nowego sezonu, kiedy po wycofaniu się z seniorskiej piłki Rozwoju Katowice, MKS Kluczbork miał objąć wolne miejsce w 3 lidze. Trzeciej degradacji z rzędu udało się więc uniknąć, ale czy nie jest to tylko odroczenie wyroku? Pierwszy w nowym sezonie test naszej ekipy już z kilka chwil.

– Absolutnie nie! Uważam, że drużyna jest o wiele mocniejsza i z dużym optymizmem przystępujemy do rozgrywek. Co prawda posiadane przez nas środki budżetowe nie pozwalały nam na zbudowanie zbyt szerokiej kadry, natomiast tym razem postawiliśmy na jakość, a nie na ilość. Twierdzę, że nowi zawodnicy bardzo dobrze wprowadzili się do zespołu i jestem przekonany, że sprawią kibicom wiele radości – rozwiewa wszelkie wątpliwości wiceprezes Wojciech Smolnik.

Biało-niebiescy w sezon 2019/2020 wejdą z tygodniowym opóźnieniem, ponieważ ich pierwszy mecz z Ruchem Zdzieszowice został przełożony na 18 września. – Latem przede wszystkim kompletowaliśmy kadrę, najpierw w kierunku 4 ligi i trochę działaliśmy w zwieszeniu. Myślę, że udało nam się jednak pozyskać kilku ciekawych zawodników, którzy powinni być wzmocnieniem zespołu. Generalnie cały czas pracowaliśmy nad fizycznym i motorycznym przygotowaniem drużyny, a dopiero ostatni tydzień poświęciliśmy taktyce, czy stałym fragmentom gry. Jestem optymistą, choć przed nami jeszcze sporo do zrealizowania. Rywala już oglądaliśmy, grał w lidze i w pucharze, dwiema różnymi jedenastkami i swoje przemyślenia przekażemy oczywiście zawodnikom – mówi przed kluczborską inauguracją trener Dariusz Surmiński.

Przypomnijmy, że na ponowne przywitanie trzeciej ligi, przy Sportowej 7 gościć będziemy spadkowicza z ligi drugiej, ROW1964 Rybnik. Potencjał rywala to na razie 1 punkt wywalczony na własnym terenie w starciu ze Ślęzą Wrocław i całkowicie tymczasowe, 8. miejsce w tabeli. Premierowe dla Kluczborka zawody na Stadionie Miejskim poprowadzi trójka sędziowska w Wrocławia, z Radosławem Kasprzykiem w roli arbitra głównego, który u nas pogwiżdże po raz pierwszy.

Wszystkie informacje dotyczące cen i warunków sprzedaży biletów znajdują się w zakładce Bilety\Informacje. Serdecznie zachęcamy do przyjścia na nasz kluczborski obiekt i prosimy o gorący doping dla naszej jedenastki! O czystość brzmienia spikerskich komunikatów oraz muzycznych przerywników zadba poznańska firma Broker Sound, której dziękujemy z pomoc w organizacji zawodów. Ja zwykle na wysokim poziomie stać będzie stadionowy katering, na stoiska którego z pełna odpowiedzialnością zapraszamy!

Program i zestaw par 2. kolejki prezentuje się następująco:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście