- WOKÓŁ KLUBU

2 kolejka: Bomba życia Tomka Dyra

Futbol znów okazał się przewrotny. Bohaterem Ślęzy Wrocław w meczu z Polonią został Tomasz Dyr, czyli rodowity bytomianin i zdeklarowany fan Niebiesko-Czerwonych – pisze na swojej internetowej stronie Polonia Bytom. Dyr to zawodnik, który jeszcze w czerwcu reprezentował barwy MKS-u Kluczbork, dlatego resume 2 kolejki nie sposób było zacząć inaczej. Starcie na Oławce było wyrównane i wydawało się, że zakończy się bez bramek, no właśnie, gdyby nie Dyr… W 88 minucie pan Tomasz zaprezentował „strzał życia” i z bardzo daleka pokonał Macieja Wierzbickiego, kasując dla wrocławian trzy oczka.

Generalnie drugie rozdanie w grupie III 3 ligi gospodarzami stało. Przyjezdni nie wygrali ani razu, a dwukrotnie spotkania zakończyły się bez goli. Ta seria rozpoczęła się już w środę, kiedy po raz drugi na swoim mini-obiekcie zaprezentował się LZS Starowice. Goście z Lubina grali z rozmachem godnym drugiego garnituru z ekstraklasy i wiele ich dośrodkowań, podań, czy wymian lądowało w „polu kukurydzy”. Sensacyjne 0:0 opolskiego beniaminka to kolejne potwierdzenie faktu, że starowickie boisko wybitnie służy miejscowym do obrony, ale ktoś ich kiedyś napocznie, pytanie tylko – kiedy?

Oprócz biało-niebieskich po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Ruch Zdzieszowice. Jak donosi NTO, „Zdzichy” puchły w oczach. Trzy bramki dla rezerw Górnika padły po 65 minucie, a w zasadzie to dwie, ponieważ jedno trafienie na ich konto zapisał samobój Daniela Nowaka. To na razie jedyna porażka klubu z Opolszczyzny. Oprócz Starowic dobrze radzi sobie Stal, która tym razem podzieliła się punktami, ale remis z zawsze trudnego terenu w Żmigrodzie musi pójść na plus.

Na szczycie bez straty gola znów Śląsk II, a tuż za nim bardzo pamiętna dla nas ekipa z Gaci. Wygląda na to, że pogłoski o jej śmierci zostały przesadzone. Foto-Higiena latem dokonała ciekawych transferów i póki co jest drugą w tabeli drużyną z kompletem zdobyczy. Po falstarcie z inauguracji pozbierał się Gwarek. Wygraną nad rzadko obliczalnym i często mocnym teamem Miedzi II zapewnił tarnogórzanom doświadczony Dawid Jarka. Ruch Chorzów pauzował po raz drugi i jeszcze tego lata o stawkę nie grał.

2 kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście