- PIERWSZA DRUŻYNA

Spotkanie po latach. MKS jedzie do Bytomia

– Jeśli zagramy tak, jak w drugiej połowie meczu z Rybnikiem, to jestem optymistą. Gospodarze na pewno przystąpią do spotkania bardzo zmotywowani początkowymi niepowodzeniami i będą się chcieli zrehabilitować swoim kibicom. To może być ich dodatkowym atutem i dlatego spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu. Na straconej pozycji na pewno nie stoimy i podejmiemy walkę – mówi przez starciem z Polonią Bytom, trener MKS-u, Dariusz Surmiński.

Rzeczywiście, beniaminek nowe rozgrywki rozpoczął od bardzo niefortunnej porażki u siebie z Foto-Higieną Gać (1:2), a przed tygodniem przegrał na wyjeździe w 88 minucie ze Ślęzą Wrocław (0:1). Pisząc „u siebie” nie będziemy precyzyjni. Bytomska jedenastka nie ma na dzień dzisiejszy swojego stadionu i mecze mistrzowskie rozgrywa na obiekcie Szombierek, na – delikatnie mówiąc – nie najlepiej funkcjonującej geologicznie płycie.

Do tej pory MKS z Polonią mierzył się o stawkę tylko dwa razy, w trakcie sezonu 2013/2014. w grupie zachodniej 2 ligi. 16 sierpnia padł remis 1:1 (Jacek Broniewicz 65 -Rafał Niziołek 17) a 22 marca biało-niebiescy zwyciężyli przy Sportowej 7 3:1 (Łukasz Reinhard 22,Piotr Giel 23, Wojciech Hober 37 – Marcin Lachowski 89). Drużynę gospodarzy od 9 lipca prowadzi Kamil Rakoczy, który zastąpił na tym stanowisku odpowiedzialnego za awans Marcina Domagałę.

Sobotnie zawody w Bytomiu sędziował będzie pan Robert Parysek z Głogowa, arbiter na trzecioligowym froncie bardzo doświadczony. W 3 kolejce zadebiutuje i zaprezentuje się po raz pierwszy po spadku Ruch Chorzów, który podejmie niepokonaną w sierpniu Gać. To chyba najważniejsze wydarzenie tej serii gier w naszej grupie.

3 liga, grupa III, 3. kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście