WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Polonia Bytom

Wśród najbardziej utytułowanych rywali, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w sezonie 2019/2020, Polonia Bytom jest tuż za Ruchem Chorzów. Ponieważ nie lubimy „odkrywać Ameryki”, po tę część prezentacji rywala z czystym sumieniem odsyłamy na stronę Wikipedii.

Aktualne dzieje bytomskiego klubu wypadły poza szczebel centralny. Polonia jest beniaminkiem rozgrywek grupy III 3 ligi, a jej powrót na ten poziom rozgrywek rozłożony został w czasie. Dwie grupy Haiz 4 ligi śląskiej, bo tak nazywają się rozgrywki, z których bytomianie wywalczyli awans, czynią je niezwykle wymagającymi. Wygranie ligi to nie wszystko i o jedyne premiowane awansem miejsce trzeba bić się jeszcze w barażach.

Przed rokiem się nie udało, gdyż w dwumeczu lepszy okazał się Ruch Radzionków, ale teraz było lepiej, choć „Poloniści” nie wygrali ani jednego z dwóch starć z LKS-em Czaniec. Czwartą ligę opuścili tylko dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe (2:2 i 0:0).

W aktualnej bytomskiej kadrze znajdziemy bardzo dobrze znanego z występów przy Sportowej 7, Piotra Makowskiego. Popularny „Maku” w tym sezonie wchodził wyłącznie na zmiany i to nie on spędzać będzie naszej ekipie sen z powiek. Prawdziwym liderem bytomian jest 38-letni już Marcin Lachowski, którego poczynania sterują grą Polonii, ale i on sam jest w stanie przesądzić o losach meczu.

Obaj zawodnicy, podobnie jak gro podstawowej kadry, nie zagrali w ostatnim spotkaniu niebiesko-czerwonych. Tym był występ w pierwszej rundzie Totolotek Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Czarnymi Kozłowa Góra (klasa okręgowa), wygranym 4:1. Letnie ruchy transferowe  raz aktualny stan posiadania Polonii Bytom odnajdziemy w Skarbie Kibica 3 ligi, z którego możemy korzystać dzięki uprzejmości portalu sportdziennik.com.

[Bramkarze:] Dawid Gargasz (97), Krzysztof Kamiński (02), Maciej Wierzbicki (91).

[Obrońcy:] Michał Bedronka (93), Jakub Belica (99), Dominik Budzik (96), Adam Fic (99), Krzysztof Hałgas (91), Łukasz Matusiak (85), Wojciech Mróz (87), Norbert Radkiewicz (94), Kamil Skrzypiński (99).

[Pomocnicy:] Jakub Czajkowski (93), Jarosław Czernysz (99), Marcel Czypionka (99), Mariusz Fornalczyk (03), Dominik Konieczny (97), Dawid Krzemień (93), Marcin Lachowski (81), Szymon Małecki (00), Przemysław Mizgała (92), Tomasz Pośpiech (00).

[Napastnicy:] Patryk Stefański (90), Piotr Makowski (94).

[Przyszli:] Bedronka (Podhale Nowy Targ), Belica i Fic (Górnik Zabrze), Czajkowski (Ruch Zdzieszowice), Czernysz (Piast Tuczempy), Gargasz (Sarmacja Będzin), Kamiński (ROW 1964 Rybnik), Konieczny i Mizgała (Gwarek Tarnowskie Góry), Krzemień (Ruch Radzionków), Małecki (Ruch Radzionków via GKS Katowice).

[Odeszli:] Norbert Bębenek (szuka klubu), Maciej Borycka (Skra Częstochowa), Andrzej Buchcik (Wawel Wirek), Bartosz Dyszy (Lider Włocławek), Patryk Król (trenuje w Slavii Ruda Śląska), Sebastian Kubik (trenuje w Wilkach Wilcza), Dawid Skrzypiński (Sarmacja Będzin), Kamil Solik (Ruch Radzionków).