PIERWSZA DRUŻYNA

Pucharowy przerywnik ze Skalnikiem Gracze

Po wyeliminowaniu przed tygodniem LZS-u Racławiczki z klasy okręgowej, w 1/16 Totolotek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, biało-niebiescy trafili na Skalnika Gracze. Rywal poziomem rozgrywek stoi wyżej, gdyż reprezentuje Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligę opolską.

Awans Skalnika nie był tak oczywisty jak MKS-u i dopiero po dogrywce czwartoligowiec pokonał na wyjeździe Piomar Przywory Tarnów Opolski 3:2 (2:2). Potwierdzeniem nieustabilizowanej jeszcze formy graczan są wyniki w lidze. Na inaugurację podopieczni Wojciecha Lasoty przegrali 0:1 z MKS-em Gogolin, a w ostatni weekend ulegli w Krapkowicach miejscowej Unii 1:2.

– Mam bardzo stabilną kadrę. Pracujemy już razem dłuższy czas i to wciąż powinno procentować. Doszło paru chłopaków, którzy jeszcze tylko wzmocnią walkę o pierwszy skład. Pozostaje mi się cieszyć i spróbujemy powalczyć o jak najlepszy wynik – mówił przed rozpoczęciem sezonu dla NTO coach gospodarzy. O celu naszej drużny nie będziemy się zbytnio rozpisywać i podkreślimy tylko, że brak prolongaty do 1/8 byłby dla nas wszystkich wielkim rozczarowaniem.

A oto jak prezentuje się personalnie jego kadra:

Bramkarze: Grzegorz Czarnecki, Bartłomiej Górecki.
Obrońcy: Jarosław Chodorski, Dawid Gawroński, Robert Mączyński, Radosław Parada, Maciej Raś, Marceli Rychlica, Piotr Urysz
Pomocnicy: Błażej Bania, Dawid Dulski, Szymon Dymińczuk, Patryk Firek, Adrian Janeczek, Kamil Konopski, Krzysztof Leszczuk, Grzegorz Maryszczak, Marcel Ogrodowczyk, Łukasz Szpak
Napastnicy: Zygmunt Bąk, Denis Fogel, Damian Szpala, Michał Wasilewski
Przybyli: Dymińczuk (Agroplon Głuszyna), Leszczuk (Piast Gliwice juniorzy), Urysz (Olimpia Lewin Brzeski), Wasilewski (wznowił treningi)

Środowe zawody w Graczach w roli arbitra głównego poprowadzi Marcin Bazan z Opola, a rozpoczną się one 21 sierpnia (środa), o godzinie 17.30.