- PIERWSZA DRUŻYNA WOKÓŁ KLUBU

4 kolejka. Stal lepsza niż cała reszta

19 lutego 2017 roku, czyli jeszcze nie tak dawno temu, Ruch Chorzów rozbił przy Łazienkowskiej Legię Warszawa. Gdyby ktoś wówczas powiedział, że po 916 dniach “Niebiescy” polegną w 3 lidze ze Ślęzą, skończą mecz w dziewięciu, klub stał będzie długami nie do policzenia, a kibice zbojkotują wsparcie dla drużyny… Tak, to nie mieści się w głowie! 14-krotny mistrz Polski przegrał w sobotę po raz drugi, bo tyle razy pokazał się póki co na boiskach i z dorobkiem dwóch punktów karnych zamyka ligową tabelę.

Po drugie stronie słońca błysk niepokonanych w sierpniu rezerw Śląska. Wrocławianie w tym sezonie nie stracili nawet gola i powodują, że grupa III stała się wyjątkowo mocna, mocna beniaminkami. Drugi z nich, którego kilkadziesiąt godzin temu gościliśmy w Kluczborku jest na miejscu szóstym, póki co nieosiągalnym dla MKS-u od czasu zapikowania do 3 ligi. A to dopiero 4 kolejka…

Wciąż formą zadziwia Foto-Higiena, która mecz ze Starowicami załatwiła w 6 minut. Już w drugiej na listę strzelców wpisał się Michał Buryło, najlepszy strzelec Gaci i snajper numer jeden całych rozgrywek. Nadal bez porażki pozostaje Stal, ratująca przy okazji cały dorobek drużyn z Opolszczyzny. Od początku rozgrywek ekipa Piotra Jacka wywalczyła więcej punktów niż pozostali opolanie razem wzięci – MKS, “Zdzichy” i LZS (8:6) i wygląda na to, że deklaracje walki o awans stawiane przed startem rozgrywek nie były słowami na wiatr.

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździe