PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Trafiać nie kazali. Ruch Chorzów – MKS Kluczbork 0:0

Pierwsza połowa starcia przy Cichej była wyrównana. Gospodarze nękali nas głównie uderzeniami z dystansu, ale na posterunku był Jakub Szymański. Przymiarki Mateusza Winciersza, Marcina Kowalskiego czy Mariusza Idzika nasz golkiper odprowadzał za bramkę, ale chorzowianie także pudłowali. Gospodarze najbliżej szczęścia byli jednak po zablokowanym uderzeniu głową Bartłomieja Kulejewskiego oraz zastopowanej piłce bitej z bliska przez Idzika. Tu świetnym instynktem popisał się ściągnięty w tygodniu Mateusz Kolbusz.

Nasz nowy stoper także jako pierwszy poważnie zagroził bramce Kamila Lecha, kiedy już w 6 minucie główkował po kornerze minimalnie nad poprzeczką. Najwięcej spustoszenia w szeregach „Niebieskich” siał urodzony w Rudzie Śląskiej, były junior Ruchu, Bartosz Włodarczyk. Raz nawet padł w polu karnym, ale gwizdek prowadzącego zawody Maciej Dudka milczał jak zaklęty. Z porządkowych informacji, w 43 minucie wskutek kontuzji plac gry opuścił kapitan kluczborskiej jedenastki Kamil Nitkiewicz.

Druga odsłona rozpoczęła się od oblężenia naszego pola karnego, optycznego, ponieważ miejscowi nie potrafili udrzeć celnie w światło bramki, za to Bartosz Szepeta… W 53 minucie nasz pomocnik huknął z dystansu i poważnie zatrudnił Lecha, który aż pofrunął w powietrzu. Następny był Norbert Jaszczak, ale dopiero w 70 minucie i znów górą był Lech. Generalnie pojedynek „spustu” trzecioligowej tabeli nie dostarczył zbyt wielu okazji do łapania gęsiej skórki. Obie ekipy tak zwanych „setek” uniknęły, opukując się jednak od czasu do czasu – w doliczonym czasie gry w poprzeczkę trafił nawet Kamil Jurasik – lecz z pewnością nikt w sobotni wieczór zadowolony z podziału punktów nie będzie.

Ruch Chorzów – MKS Kluczbork 0:0 

MKS: Szymański – Nitkiewicz (k) (43. Jurasik), Gierak, Kolbusz, Orłowicz – Palat, Szepeta (72. Ryś), Herasymow, Włodarczyk (76. Luptak), Jaszczak – Kowalski (66. Jantos)

Trener Dariusz Surmiński

Ruch: Lech – Lechowicz, Mokrzycki, Kulejewski, Kowalski Paszek (83. Tsulerskiri), Nowak (46. Rudek), Foszmańczyk (k) (51. Lazar), Podgórki, Winciersz – Idzik (67. Iwanek)

Trener: Łukasz Bereta

Żółte kartki: Nowak, Kulejewski, Winciersz – Nitkiewicz, Kolbusz, Luptak

Sędzia Maciej Dudek (Żagań)

Widzów 550