MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi z Zugiem na bramkę

Losy zawodów biało-niebieskich w Nysie odwróciły się w drugiej połowie. Nasi juniorzy do przerwy przegrywali z Polonią 0:1, ale odzyskali kontrolę nad meczem i odnieśli kolejne zwycięstwo w Opolskiej Lidze Juniorów. Bohaterem spotkania został Dawid Zug, pozyskany w ostatnim tygodniu z OKS-u Olesno.

Nowy nabytek MKS-u debiutował oficjalnie w naszych barwach i był to występ nad wyraz udany. Dawid zdobył w niedzielę dwa kluczowe gole i był jednym z ojców zwycięstwa. Już w pierwszej połowie Zug miał doskonałe okazje do otwarcia wyniku, ale przegrał pojedynek sam na sam i raz minimalnie spudłował nad poprzeczką.

– W przerwie zrobiliśmy sobie reset i wyszliśmy na plac gry tak, jakby mecz miał zacząć się od początku. Gospodarze byli lepsi przez 45 minut, ale później wszystko toczyło się już pod nasze dyktando – mówił po starciu z nysanami trener Michał Honc. Dwa trafienia Zuga przedzieliły bramki Ariana Wojnarowskiego i już w doliczonym czasie gry Jakoba Rychlika.

Za tydzień nasza drużna wraca na Sportową, żeby zmierzyć się z Polonią Głubczyce. Początek spotkania na KKS-ie o godzinie 11.00. Zapraszamy!

Raport