PIERWSZA DRUŻYNA

Pucharowo z Olesnem, czyli MKS kontra Wojciech Hober

To w zasadzie zawodnik dwóch klubów. Wojciech Hober do MKS-u przybył w 2007 roku z OKS-u Olesno i tamże powrócił, po siedmiu latach występów (z małym epizodem w LZS-ie Piotrówka) przy Sportowej 7. Mówisz Hober – myślisz MKS, myślisz Hober – mówisz OKS Olesno, i nic tego nie zmieni.

Aktualną formę 31-letniego już zawodnika i kapitana swojej ekipy, będziemy mogli obejrzeć już w najbliższą środę, kiedy do Kluczborka zawita wspomniany wyżej OKS, żeby rozegrać mecz w ramach 1/8 finału wojewódzkiego Totolotek Pucharu Polski. Drużyna z Olesna tuła się po obcych obiektach, ponieważ jej stadion jest w trakcie remontu i dlatego środowe zawody przeniesiono na naszą arenę.

Reprezentant Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligi opolskiej do tej fazy rozgrywek dotarł eliminując LZS Kuniów (1:4) i Olimpię Lewin Brzeski (0:1). Na ligowych boiskach oleśnianie grają w kratkę. Z czterech rozegranych do tej pory spotkań dwa przegrali, jeden wygrali i raz zremisowali. W dokładniejszym rozpoznaniu rywala pomoże nam Skarb Kibica Nowej Trybuny Opolskiej, wydany tuż przed inauguracją rozgrywek.

Bramkarze: Dawid Sładek, Sebastian Zawada.
Obrońcy: Kevin Ficek, Andrzej Krzymiński, Tomasz Kubacki, Krzysztof Meryk, Arkadiusz Świerc.
Pomocnicy: Patryk Baros, Maciej Biernacki, Dominik Flak, Gracjan Gacmaga, Wojciech Hober, Adam Huć, Adrian Jaroń, Oliwer Kalus, Adam Piontek, Thomas Skowronek.
Napastnicy: Brodziak, Damian Gąsiorowski, Kamila Jasina, Mateusz Jeziorowski, Grzegorz Pietrzak, Szymon Setlak.
Trener: Krzysztof Meryk.
Przybyli: Jaroń, Pietrzak (obaj Kościeliska), Kalus (MKS Kluczbork), trener Krzysztof Meryk.
Ubyli: Bartosz Jeziorowski, Kamil Kaczor (obaj MKS Kluczbork), trener Dawid Nowacki (Prosna Wieruszów).

Środowe zawody przy Sportowej 7 poprowadzi Jacek Babiarz z Kluczborka. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.00, a cena biletów to tylko 5 złotych (ulgowe 1 zł dla kobiet i dzieci do lat 13). Wygrany spotkania MKS – OKS swojego przeciwnika w 1/4 pozna w wyniku losowania, które przeprowadzi niebawem Wydział Gier OZPN.