- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Na jednej połowie. MKS Kluczbork – OKS Olesno 5:0 (1:0)

O pierwszej połowie pucharowego starcia drużyn zza miedzy niewiele da się napisać. – Piła, szybciej chodzi piła! – pokrzykiwał z ławki dla rezerwowych drugi trener Piotr Grzyb, i to chyba najlepiej oddaje tempo meczowego leniwca. Oczywiście jak na wyżej notowany zespół przystało, nasi chłopcy w posiadaniu piłki byli niemal czas cały, ale niewiele z tego wynikało.

Najlepsze okazje do otwarcia wyniku mieli w 34 minucie Denis Luptak i trzy minuty później Jakub Ryś, ale Sebastian Zawada opuścił słupki i zablokował oba te uderzenia. Wraz z upływem czasu pętla na gościach zaczynała się jednak zaciskać i nasi dopięli swego. W 45 minucie Marcin Jantos wyłożył futbolówkę na 5 metr do Kamila Jurasika, a ten bez problemów trafił do siatki.

Tuż po zmianie stron Zawada nogami obronił próbę Norberta Jaszczaka, by chwilę później skapitulować po raz drugi, kiedy po rogu z woleja nie do obrony huknął Mateusz Kolbusz. Kiedy w 56 minucie Jurasik zdobył drugiego już w środę gola (bardzo ładnie dogrywał mu Kamil Nykiel), można było praktycznie iść do domu.

Ci, którzy zostali, dostali przysłowiową wisienkę na torcie. Przypiął ją przepięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego Nykiel. Piłka szybowała 30 metrów i zatrzymała się w okienku oleskiej bramki, zgłaszając kandydaturę do najpiękniejszego gola pucharowych rozgrywek na Opolszczyźnie.

OKS tylko raz zagroził umierającemu z nudów Krzysztofowi Stodole, ale Adam Huć przygrzmocił z bliska w siatkę do łapania piłek. Jeszcze tylko Jurasik skompletował futbolowego hat-tricka i to już był naprawdę koniec. Nasz ćwierćfinalista kolejnego rywala okręgowego pucharu pozna w wyniku losowania, jakie przeprowadzone zostanie w siedzibie OZPN.

1/8 Totolotek Puchar Polski (szczebel wojewódzki): MKS Kluczbork – OKS Olesno 5:0 (1:0)

Bramki: Jurasik 45, 50 (głową), 84, Kolbusz 50, Nykiel 65 (wolny)

Żółte kartki: Szukiełowicz, Kolbusz – Jaroń, Skowronek

MKS: Stodoła (k) – Orłowicz (72. Mazur), Szukiełowicz, Kolbusz, Palat (63. Kaczor) – Jantos, Nykiel, Ryś (67. Gadecki), Jaszczak (63. Mendel), Luptak – Jurasik

Trener Dariusz Surmiński

OKS: Zawada – Flak,  Ficek, Kubacki, Baros, Skowronek, Jeziorowski (k) (61. Krzymiński), Jaroń (61. Konieczny), Jasina, Hober (61. Setlak), Huć

Trener Krzysztof Meryk

Sędziował Jacek Babiarz z Kluczborka

Widzów