PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

6 kolejka. Derby i rezerwy

Dla was to derby, a dla nas tylko rezerwy – takie motto serwowały trybuny przy Roosevelta. Rezerwy Górnika na trzecioligowe starcie z Ruchem wytypowały graczy złożonych z kadry pierwszej drużyny, fakt, że tych mniej eksploatowanych. „Niebiescy” byli bliżej wygranej i zaczynają prezentować się coraz lepiej, ale i tak pozostali na ostatnim miejscu w tabeli. Spotkane to wyśrubowało za to frekwencyjny rekord (ok. 4800 widzów) w grupie III 3 ligi, którego w tym sezonie raczej nikt nie pobije.

6 kolejka derbami Opolszczyzny stała. Oprócz naszych zawodów ze Starowicami, bardzo ciekawe spotkanie rozegrały Stal i „Zdzichy”. Podobnie jak przy Sportowej 7 o końcowym wyniku zadecydował tylko jeden gol. Na Stadionie Miejskim w Brzegu zdobył go były biało-niebieski, Marcin Niemczyk, studząc przy okazji ekspansję gospodarzy na 2 ligę. Brzeżanie do miejsca premiowanego awansem tracą już 7 punktów, podobnie jak Pniówek i Lechia. Wszystko za sprawą genialnego początku sezonu w wykonaniu Śląska II.

Oprócz wrocławskich rezerw swoje piąte już zwycięstwo odnieśli piłkarze z Gaci i tylko oni nadążają już za zapleczem klubu z ekstraklasy. Dalej tabela robi się bardzo płaska i zaległy mecz, który w najbliższą środę rozegrają Gwarek i Polonia, może tylko nieznacznie poprzestawiać wyższe rejony klasyfikacji. Do osamotnionego w rankingu snajperskim Marcina Buryły z Foto-Higoiny doskoczył Wojciech Caniboł. To ważna informacja dla biało-niebieskich, w perspektywie najbliższego wyjazdu naszej drużyny, ponieważ napastnik z Pawłowic Śląskich złapał jakby drugie życie. Jego dwa trafienia przed tygodniem i dwa w ostatnią sobotę, dały drużynie Pniówka 6 punktów!

6 kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście