MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi wygrywają i jadą do Niemiec

Zanim podopieczni Michała Honca odtrąbili trzecie w tym sezonie zwycięstwo, zapoznali się z listą powołań na zgrupowanie kadr, jakie Opolski Związek Piłki Nożnej przygotował z okazji wyjazdu na zgrupowanie do Niemiec (15-18 września). Na liście uczestników, wśród osiemnastu wybrańców ekipy U-18, znaleźli się bramkarz Bartłomiej Jeziorowski oraz koledzy z pola: Miłosz Paradowski, Jakub Witek, Marcin Suslik i Jakob Rychlik. Warto dodać, że Bartłomiej Piśla i Paweł Jabłoński z drużyny juniorów młodszych załapali się do kadry U-15. Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy udanego pobytu w Saksonii!

Dwa dni później biało-niebiescy dostali na KKS-ie Polonię Głubczyce. – Przeciwnik postawił nam bardzo ciężkie warunki. Dwa razy wychodził na prowadzenie, jednak to my pokazaliśmy charakter i podnosiliśmy się po jego ciosach, by w końcówce meczu przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. Wielkie brawa dla chłopaków, bo zostawili bardzo dużo zdrowia na boisku i solidnie zapracowali na komplet punktów – chwalił swych podopiecznych trener Honc.

Nie obyło się bez kontuzji i dziś wyjazd na obóz OZPN-u w przypadku Suslika stał się prawie niemożliwy. Pech dotyczy także Oskara Skuzy, który był pewniakiem, ale doznał urazu podczas ostatniego takiego zgrupowania. Selekcjonerzy kadr wojewódzkich w swoich wyborach mieli oko. Rychlik skompletował meczowego hat-tricka, bardzo dobrze z Polonią bronił Jeziorowski. Wygrana 5:3 stawia naszych chłopaków w roli jednego z faworytów rozgrywek. Dosyć niespodziewanej porażki doznała bowiem przewodząca w tabeli Odra Opole i tylko mecze zaległe plasują MKS na drugim miejscu podium. Brawo!

Już 11 września (17.00) zaplecze naszego trzecioligowca pojedzie do Kędzierzyna-Koźla, by stawić czoła Chemikowi, ostatniemu pogromcy drużyny z Oleskiej w Opolu.

MKS Kluczbork – Polonia Głubczyce 5:3 [Raport]