MŁODZIEŻ

Juniorzy dalej wygrywają i czekają na Odrę

Zwycięstwo 5:1 w wyjazdowym, zaległym meczu w Kędzierzynie Koźlu i oczekiwanie na hit w Opolskiej Lidze Juniorów, to ostatnie wieści z obozu juniorów starszych. – Szybko strzelona bramka na pewno ustawiła całe spotkanie, co nie zmienia faktu, że był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – mówił po starciu z Chemikiem trener juniorów starszych Michał Honc. 

Już w pierwej minucie piłkę do siatki rywala skierował przytomnie Jakub Witek, a tuż przed gwizdkiem na przerwę na 2:0 podwyższył reprezentant Opolszczyzny Jakob Rychlik. Tak wystawionego na tacy rywala biało-niebiescy bez skrupułów wypunktowali i gol dla miejscowych, który padła w samej końcówce, nosił już tylko znamiona trafienia honorowego.

– Pomimo kontuzji w drużynie czołowych zawodników (Suslik, Gadecki, Skuza ) pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną! W miejsce absencji kolegów swoje szanse dostali wyróżniający się zawodnicy trenera Tomasza Chatkiewicza. I tak Filip Kukla rozegrał bardzo dobre zawody – grał całe spotkanie – natomiast Szymon Grzelak i Dawid Begar dali bardzo dobre zmiany w drugiej połowie. Myślami jesteśmy już przy Odrze Opole i będzie to naprawdę trudne spotkanie – chwali swoją ekipę pan Michał.

Przed juniorskim meczem jesieni warto dodać, że to właśnie Chemik był do tej pory sprawcą największej sensacji, kiedy w 5. kolejce pokonał team z Oleskiej 1:0. Zawody pierwszej z druga drużyną w tabeli odbędą się już w najbliższą sobotę, o godzinie 11.00, w Centrum Sportu w Opolu. Trzymamy kciuki!

Raport Chemik Kędzierzyn-Koźle – MKS Kluczbork

Tabela