WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie

Górniczy Klub Sportowy Pniówek 74 Pawłowice Śląskie – tak brzmi pełna nazwa klubu, z którym MKS zaczyna „robić” trzecioligowe statystyki. Nikt w naszej grupie o 3 lidze nie wie więcej niż Pniówek. Zielono-czerwono-żółci rozpoczęli bowiem czternasty z rzędu sezon na tym poziomie rozgrywkowym i próżno szukać klubu, który w tej kwestii byłby im w stanie dorównać.

Nasza ekipa z Pawłowicami zmierzy się już po raz trzeci. Poprzednie dwa mecze należały do weterana trzecioligowych boisk i zakończyły się zwycięstwami pawłowiczan:  3 listopada 2018: Pniówek – MKS 2:0 (Karol Goik 39, Jacek Wuwer 61),  25 maja 2019: MKS – Pniówek 2:3 (Michał Szewczyk 31, Dominik Lewandowski – Dawid Weis 25, Kamil Glenc 89, Wojciech Caniboł 90).

O sile rywala decyduje z pewnością bardzo stabilna kadra. Mimo dosyć widocznych ruchów transferowych, trenerowi Grzegorzowi Łukasikowi udało się zachować trzon drużyny, a „skarb kibica” Pniówka wyglądał tego lata następująco:

[Bramkarze:] Rafał Baron (01), Bartosz Gocyk (91), Jakub Świerczek (96).
[Obrońcy:] Kamil Glenc (95), Karol Goik (89), Sebastian Obara (99), Oskar Paleczny (99), Michał Płowucha (00), Sławomir Szary (79), Damian Zajączkowski (95), Szymon Zalewski (00).
[Pomocnicy:] Szymon Ciuberek (91), Łukasz Dzida (01), Jakub Kasperowicz (02), Wojciech Łaski (00), Dawid Morcinek (98), Tomasz Musioł (95), Bartosz Semeniuk (97), Sebastian Siwek (92), Piotr Trąd (98), Bartosz Waśkiewicz (00), Dawid Weis (92),
[Napastnicy:] Wojciech Caniboł (86), Tomasz Dzida (99), Dawid Hanzel (91), Mateusz Szatkowski (90).
[Przyszli:] Ł. Dzida (LKS Baranowice), Hanzel (Unia Turza Śląska), Kasperowicz (drużyna juniorów), Łaski (Płomień Połomia), Obara (Piast Gliwice), Płowucha (Rekord Bielsko-Biała), Semeniuk (Rymer Rybnik), Siwek (Skra Częstochowa), Waśkiewicz (Raków Częstochowa), Zalewski (Lech Poznań).
[Odeszli:] Krzysztof Bodziony (Decor Bełk), Konrad Hasior (szuka klubu), Michał Pieczka (Unia Książenice), Michał Prusek (Iskra Pszczyna), Bartosz Włodarczyk (MKS Kluczbork), Mateusz Wrana (Beskid Skoczów), Jacek Wuwer (Lechia Tomaszów Mazowiecki)

Biało-niebiescy w Pawłowicach? Było ich dwóch. Krzysztof Bodziony barwy GKS-u reprezentował przez cały poprzedni sezon, zaś Bartosz Włodarczyk zaliczył w tym samym czasie dziewięć występów, ale żaden z nich nie odbył się w pełnym wymiarze czasowym. W czerwcu GKS Pniówek obchodził 45-lecia istnienia klubu. Dołączając się do najlepszych życzeń, kierujemy do katowickiego Sportu i rozmowy z wiceprezesem Pniówka Rafałem Wadasem, który jeszcze bardziej przybliży cele i ambicje swojego klubu.