PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Remis bez wskazania. MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin 1:1 (1:1)

Trener gości Adam Buczek na sobotnie starcie posłał niemalże samych młodzieżowców, których w pierwszej talii było aż dziewięciu. O ile takie wybory w drużynie rezerw klubu z PKO Ekstraklasy są raczej regułą niż wyjątkiem, o tyle jej postawa od pierwszych minut wyraźnie zaskoczyła naszą ekipę. Przyjezdni grali szybko i pomysłowo, wysoko i agresywnie atakowali nas na własnej połowie i już w 10 minucie objęli prowadzenie. Właśnie wtedy pięknym uderzeniem z 18 metrów popisał się Marcin Gołębiowski i stojący między słupkami Jakub Szymański tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Na następne emocje czekaliśmy równo dwa kwadranse. Najpierw Kacper Chodyna trafił z lewej strony w boczną siatkę, a chwilę później głową po rękach Kacpra Bieszczada przestrzelił Mateusz Kolbusz. Z minuty na minutę biało-niebiescy zaczęli opanowywać sytuację i jeszcze przed przerwą udało im się wyrównać.  W sytuacji sam na sam z lubińskim golkiperem znalazł się Norbert Jaszczak, który przytomnie położył go na trawie, po czym posłał piłkę w długi róg.

Nasi poszli za ciosem. Już w 49 minucie odważnie w pole karne wszedł Adam Orłowicz, lecz jego uderzenia przecięło miejsce, gdzie wstawia się słupek do trawy. Później długo na kluczborskim stadionie nie działo się nic specjalnego. Oba zespoły toczyły wyrównany dosyć bój, głównie w środku pola i brakowało podbramkowych spięć. W pewnym momencie wiadomym było, że ta jedna  – jedyna akcja – może zdecydować o pełnej puli.  Oprócz nerwowego starcia przy bocznej linii Kamila Nitkiewicz i Macieja Warpasa, nic się już jednak nie wydarzyło.

MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin 1:1 (1:1)

Bramki: Jaszczak 40 – Gołębiowski 10

Żółte kartki: Nykiel, Nitkiewicz – Kruk, Borkowski, Witsanko, Bogacz, Warpas

MKS: Szymański – Orłowicz (k), Gierak, Kolbusz, Nitkiewicz – Włodarczk, Mazur, Nykiel, Jaszczak (82. Luptak), Jantos (69. Kowalski) – Ryś (79. Szepeta)

Trener Dariusz Surmiński

Zagłębie II: Bieszczad – Borkowski (34. Witsanko), Jończy, Kruk (k), Bogacz, Więcek (81. Warpas), Sypek (53. Żmijewski), Mach, Białek (62. Czuban), Gołębiowski, Chodyna

Trener Adam Buczek

Sędzia Karol Wójcik (Warszawa)

Widzów 400