PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

„Włodar” zrobił różnicę. BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:3 (0:0)

Biało-niebiescy na Rekordzie prowadzili niezłe zawody, choć optyczną przewagę posiadali gospodarze. W szeregach BTS-u brylował Kamil Żołna. Doświadczonego pomocnika rodem z Żywca wszędzie było pełno, prokurował rzuty wolne, sam wykonywał stałe fragmenty i z pola dogrywał do kolegów. Po jednaj z takich akcji, w 27 minucie, piłki do własnej bramki omal nie skierował Adam Orłowicz. – Pressing ekipy z Kluczborka musi robić wrażenie – pisał w swojej relacji na żywo klubowy serwis Rekordu. Nasi jednak byli w opałach, ale fatalnie pudłowali Piotr Wyroba i Marek Sobik.

Wynik otworzył się już po przerwie i nie dokonali tego miejscowi. W 53 minucie w pole karne zabrał się szybki jak błyskawica Bartosz Włodarczyk i ze swojego ulubionego boku huknął do siatki po długim rogu. Krzysztof Żerdka był bez szans i mógł tylko żałować niewykorzystanych okazji, które po zmianie stron dostali wspomniany już Sobik oraz Michał Czernek. W obu przypadkach obronną ręką wyszedł z opresji Jakub Szymański. „Włodar” złapał „dzień konia” i przy kolejnej szarży został powalony w szesnastce. Dokładnie 10 minut po pierwszym dla nas golu z karniaka podwyższył Jakub Ryś.

Bielszczanie zmuszeni zostali do odrabiania strat i podkręcili tempo. Świetnie między słupkami naszej świątyni spisywał się Szymański, który obronił w 69 minucie efektowne uderzenia Marcina Koziny, a w minucie 74 „patelachę” Żołny. Ostatni fragment meczu odbywał się głównie na naszej połowie, lecz ludzie Piotra Jaroszka nie mogli znaleźć sposobu na Kluczbork. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry fatalnie pomylił się Żerdka z prezentu skorzystał Bartosz Szepeta i dopisał się do listy strzelców. Zaraz potem wynik poprawił „Rekordzistom” Mateusz Gaudyn, ale nie miało to już kompletnie żadnego znaczenia. Pierwsze wyjazdowe w tym sezonie trzy punkty stały się faktem, a jak cenne są to oczka, nie trzeba nikogo przekonywać

BTS Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 1:3 (0:0)

Bramki
: Gaudyn 90+4 – Włodarczyk 53, Ryś 63(karny), Szepeta 90+3

Żółte kartki: Kolbusz, Włodarczyk

MKS: Szymański – Orłowicz, Gierak, Kolbusz, Szukiełowicz, Włodarczyk, Mazur, Nykiel (57. Herasymov), Jantos (71. Jaszczak), Kowalski (46. Jurasik), Ryś (84. Szepeta)
Trener Jan Furlepa

Rekord:Żerdka – Gaudyn, Kareta, Madzia (79. Nowotnik), Waliczek, Żołna, Wyroba, Szymański (60. Wróbel), Czernek (66. Czaicki), Sobik (88. Caputa), Kozina
Trener Piotr Jaroszek

Sędzia Radosław Kasprzyk (Wrocław)

Widzów 100