PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Foto-Higiena Błyskawica Gać

Drużyna z Gaci to jedna z rewelacji nowego sezonu, a plotki o jej nieuchronnej śmierci rozpowszechniane już w czerwcu okazały się dalece przesadzone. Gać to wieś pod Oławą, zaludniona liczbą ok. 500 mieszkańców, ale w niczym to nie przeszkadza, by grać tam w piłkę na przyzwoitym trzecioligowym poziomie.

Zatem zamiast „rozpadu” klubu, 10 lipca, Marcina Dymkowskiego zastąpił na trenerskiej ławie Jacek Fojna, były piłkarz między innymi Odry Opole i Górnika Wałbrzych. Owocem tego był fantastyczny start i seria czterech zwycięstw z rzędu, w których futboliści z Gaci odprawili po kolei: Polonię Bytom, Lechię Zielona Góra, Ruch Chorzów i LZS Starowice.

Aktualnie Foto-Higiena w tabeli grupy III plasuję się na 4. miejscu, ale jej gwiazda jakby przygasła. Ostatnie pięć występów to już tylko pięć oczek, zakończonych sromotną klęską przed tygodniem, kiedy na własnym stadionie miejscowi polegli ze Ślęzą Wrocław aż 0:4. Dla poprawy humoru ludzie Fojny odprawili 1 października Mechanika Brzezinę z wrocławskiej klasy okręgowej 8:0, a spotkanie rozegrano w ramach 1/8 okręgowego Pucharu Polski.

Najlepszym strzelcem naszego najbliższego rywala jest Marcin Buryło, jeden ze zdobywców goli w pamiętnym spotkaniu o utrzymanie, w którym MKS prowadząc przy Sportowej 2:0, przegrał w tegoroczny Dzień Dziecka 2:3 i musiał pożegnać się z 3 ligą (Bartosz Szepeta 12,  Aleksander Jelonek 17 – Dominik Wejerowski 21 (k),  Marcin Buryło 39, Paweł Bujakiewicz 86).

Poprzednie starcie obu ekip odbyło się 17 listopada 2018 roku i było popisem Marka Gancarczyka, który wypunktował nas do zera, trafiając w 5, 39 i 87 minucie. Żadnego z klanu Gancarczyków od wiosny już w Gaci nie ma, a szczegółowa rozpiska letnich transferów oraz bieżący stan posiadania adresu Gać 10, za sprawą Skarbu Kibica katowickiego Sportu, prezentuje się następująco:

[Bramkarze:] Marcin Gąsiorowski (89), Piotr Wojciechowski (98).

[Obrońcy:] Filip Barski (90), Kacper Czajkowski (98), Michał Hawryło (01), Andrzej Korytek (97), Radosław Krzyśków (96), Łukasz Orzechowski (96), Kacper Piórecki (00).

[Pomocnicy:] Paweł Bujakiewicz (00), Marcin Buryło (90), Tobiasz Jarczak (97), Jan Jakacki (99), Miłosz Kubacki (97), Wiktor Naherebecki (99), Mateusz Sawicki (91), Kacper Stachowski (99), Michał Tylki (99).

[Napastnicy:] Michał Bartkowiak (97), Michał Gałaszewski (93), Marcin Przybylski (95), Jehor Tarnow (88).

[Przyszli:] Bartkowiak (Śląsk Wrocław), Czajkowski (Stal Stalowa Wola), Jarczak (GKS Mirków via Ślęza Wrocław), Naherebecki (Zagłębie Lubin), Przybylski (Podhale Nowy Trag), Sawicki (Górnik Wałbrzych).

[Odeszli:] Krzysztof Cieśla i Michał Grochowski (nie wznowili treningów), Patryk Michałek (szuka klubu), Dominik Wejerowski (Stal Brzeg).