PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

10 kolejka. Góra zebrała bęcki

Liderujący tabeli Śląsk II oraz depczące mu po piętach Ruch Z. i Pniówek solidarnie w 1o kolejce poległy. Wrocławskie rezerwy nadal przewodzą stawce, ale liczba 20 punktów nie powala na kolana, co tylko potwierdza fakt, że w tym sezonie mamy do czynienia z bardzo wyrównanymi pod względem sportowym rozgrywkami. Dla porównania, liderzy pozostałych grup w 3 lidze (tam po 11. kolejkach) pochwalić się mogą lepszymi osiągnięciami, i tak: Sokół Ostróda – 26,  Radunia Stężyca – 27 i Korona II Kielce – 26 oczek.

Największą niespodzianką ostatniej serii gier była porażka na własnym stadionie „Zdzichów”. Łukasz Ganowicz narzekał trochę na pracę arbitrów, ale znaczenia w tej chwili to większego nie ma. Dwa gole z „karniaków” doświadczonego Wojciecha Okińczyca przerwały świetną, pięciogwiazdkową serię gospodarzy. Beniaminek z Zielonej Góry po raz kolejny potwierdził, że jest ekipą nieobliczalną i ma patent na Opolszczyznę, wcześniej ogrywając także MKS i Stal.

Również dwie jedenastki, ale egzekwowane po 90 minucie, przyniosły niedzielne zwycięstwo Rekordowi, a co za tym idzie, 12 miejsce, na które po sobocie wspięli się biało-niebiescy należało zweryfikować o jedną pozycję. Reasumując, w tabeli grupy III panuje ogromny ścisk i oprócz zdołowanych wyraźnie Starowic, każda następna kolejka może stać się klasyfikacyjnym rozbójnikiem. Snajperzy też nie odpuszczają. Znów trafił Wojciech Caniboł i dzięki temu z 7 golami nadal przewodzi strzeleckiemu rankingowi.

Z ruchów kadrowych odnotować należy fakt kolejnej po MKS-ie roszady na stanowisku pierwszego trenera. Do starcia z „Niebieskimi” drużynę Stali przygotowywał już i poprowadził Marcin Domagała, który podmienił Piotra Jacka. Efekt „nowej miotły” jednak nie zaszedł. Być może dlatego, że chorzowski Ruch jest po prostu w gazie, zresztą, nowy brzeski coach wyjaśnił to najlepiej. – Ruch ma taki skład, że może odgrywać w tej lidze większą rolę, aniżeli dotąd pokazywała to tabela. Będzie się w niej piąć. Z postawy i zaangażowania drużyny na tle takiego przeciwnika mogę być zadowolony, ale brakło nam konkretów, bramek.

10 kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście

Tabela 3 liga, grupa III: