- PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

12 kolejka. „Gana” rozbił bank!

Siódme zwycięstwo w sezonie odniósł w sobotę Ruch Zdzieszowice. Ekipa pod dowództwem Łukasza Ganowicza po raz ostatni przegrała 24 sierpnia, więc premia musiała przyjść. Pogromu ostatnich w tabeli Starowic nie było, ale popularne „Zdzichy” zostały nowym liderem tabeli grupy III 3 ligi, czego im serdecznie gratulujemy!

Pięć z siedmiu rozegranych już spotkań miały bezkompromisowy przebieg i do siatek trafiali wyłącznie zawodnicy jednej z drużyn. Na podium po raz pierwszy zameldowała się Polonia. Zielonogórska twierdza trzymała się mocno, ale tylko do 50 minuty, kiedy worek z golami otworzył… (robi się to już nudne) Marcin Lachowski i na „Szombrach” ostatecznie popłynęła.

Swoją niemoc z początku rozgrywek przełamali w końcu futboliści z Gaci. Foto-Higiena z tarczą zeszła ostatni raz 7 września, dlatego wyjazdowa wygrana w Żmigrodzie musi cieszyć. Fatalnie spisuje faworyzowany przez nas latem ROW 1964. Od wymiany trenera Jacka Trzeciaka na duet Marek Hanzel i Michał Podolak, rybniczanie wygrali tylko raz, 11 września, i od tamtej pory wtapiają jak leci.

Dwa gole rozpędzonego Mariusz Idzika i kolejna, piąta już z rzędu porażka, tym razem z Ruchem, kto wie, czy nie skończy się następną roszadą. „Niebiescy” nastukali już 17 punktów i czekają na werdykt Ślaskiego ZPN-u, który przywrócić miałby im dwa odjęte za zaległości finansowe oczka, a wtedy na poważnie weszliby do walki o powrót do 2 ligi.

Nasze chłopaki na plac gry wybiegną w niedzielę. W przypadku wygranej na Oporowskiej, w grze byłoby ósme miejsce w tabeli. Jak bardzo rozbudzone są nasze nadzieje, przekonamy się podczas konsumpcji niedzielnego schabowego i oby było najstrawniejsze danie 12 serii gier.

12 kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście