PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala. Górnik II Zabrze

Sportowy potencjał, który znajduje się w kadrze rezerw Górnika Zabrze, można podzielić na trzy wielkości. Wśród blisko 40 zawodników, którzy zaprezentowali się do tej pory na boiskach 3 ligi są tak zwani etatowi wykonawcy, czyli głównie bardzo młodzi piłkarze. Drugi rzut to gracze łączący występy w PKO Ekstraklasie z niższym poziomem rozgrywkowym, np. Argentyńczyk Huan Bausa, Serb Filip Bainivić, Michał Koj czy Maciej Amborsiewicz.

Ostatnia grupa to ci, których w najbliższą sobotę należy najbardziej się obawiać. Klub z Roosevelta swój ekstraklasowy mecz zagra także w sobotę, ale nie jest wykluczone, że w drużynie prowadzonej przez Marcina Prasoła zameldują się Alasana Manneh z Gambii, Szymon Matuszek lub Łukasz Wolsztyński. Wszyscy ci piłkarze odegrali kluczowe role w meczach przeciwko Ruchowi Chorzów, Lechią Zielona Góra i Foto-Higieną Gać.

W tabeli grupy II zabrzanie są na wyciągnięcie ręki, gdzie z 17. punktami plasują się tuż nad MKS-em. Najlepszym strzelcem Górnika II jest z dorobkiem czterech goli 18-letni Marko Zawada. W ubiegłym sezonie zespół prowadzony Piotra Gierczaka spisywał się bardzo przyzwoicie, kończąc rozgrywki z liczbą 52 puntów na wysokim 6. miejscu. Historia spotkań z drugim garniturem klubu z Zabrza to wyszarpany wyjazdowy remis 1:1, po rzucie karnym w 90 minucie Kamila Nitkiewicza oraz minimalna wygrana przy Sportowej 7 1:0 i złotym golu Michała Szewczyka.