- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS – Górnik II. Wprawdzie to tylko rezerwy, ale…

Trener Jan Furlepa do meczu z rezerwami Górnika Zabrze podchodzi z dużą pokorą, ale i nadzieją. – Oglądałem mecz MKS-u ten sprzed roku, wygrany po ciężkim boju 1:0 oraz ostatnie spotkanie rywala ze Ślęzą Wrocław. Czeka nas bardzo trudne zadanie, ponieważ młodzi zawodnicy Górnika grają bez respektu dla przeciwnika, są dobrze wyszkoleni i prowadzeni byli przez dobrych trenerów. Pomoc z ekstraklasy też biorę pod uwagę, ale czasami bywa ona obciążeniem. Jeśli chodzi o nas, to chcę poznać charakter mojego zespołu po przegranym meczu. Odkąd przejąłem drużynę w takiej sytuacji znajdzie się ona po raz pierwszy i liczę na piłkarską złość chłopaków – mówił po ostatnim w tym tygodniu treningu.

Sztab szkoleniowy biało-niebieskich nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, niestety… i nie są to wymuszone pauzy za nadmiar napomnień, których brak. Oczywiście nie zamierzamy odkrywać w tej chwili kart i skład na sobotnie spotkanie poznamy zgodnie z procedurą, godzinę przed rozpoczęciem zawodów. Poprowadzi je w roli arbitra głównego Paweł Kucharczyk z Wrocławia, etatowy arbiter poziomu 3 ligi, a pamiętany przy Sportowej 7 z przegranych w ubiegłym sezonie zawodów z Wartą Gorzów Wielkopolski (0:1).

13. kolejka zapowiada się generalnie bardzo ekscytująco. Oprócz topowego Starcia Pniówka ze “Zdzichami”, na główne danie tej serii gier wyrasta pojedynek Ruchu z Polonią. Jeśli przy Cichej czuć będzie powiew trzeciej ligi, to chyba tylko w powietrzu. Kibicowski strajk “Niebieskich”wobec śląskich derbów należało już wcześniej odłożyć i co tu dużo mówić, będzie się działo. Na trenerską ławę ROW-u 1964 powrócił w poniedziałek Roland Buchała, a mecz jego podopiecznych w Starowicach, to też jedna z ciekawostek tego weekendu.

13. kolejka

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździe