PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS kontra MKS, czyli listopadowe „zaduszki” z Piastem

Już teraz serdecznie polecamy trzymanie kciuków za naszą drużynę, która w tzw. Dzień Zaduszny uda się na spotkanie z Miejskim Klubem Sportowym Piast Żmigród. Historia rywalizacji obu klubów jest bardzo skąpa, ponieważ obejmuje tylko dwa mecze sezonu 2018/2019. Na inaugurację tegoż, 4 sierpnia ubiegłego roku, po trafieniach Pawła Gieraka i Szymona Rusieckiego, w Grodzie Smoka padł remis 1:1. Powtórka tego wyniku miała miejsce 9 marca br. Przy Sportowej 7 biało-niebiescy znów prowadzili, po strzale Macieja Węglarza, ale ponownie stracili gola w samej końcówce, tym razem za sprawą Wojciecha Bzdęgi.

Starcie z Piastem będzie jednym z tych, w których nasz zespół będzie faworytem. Broń Boże odbierać miejscowym umiejętności i chęci zwycięstwa, lecz osąd taki postawić można na podstawie październikowych choćby dokonań obu ekip. Jeśli przeanalizujemy pięć ostatnich kolejek, to nasi zwyciężyli w nich cztery razy, rywal ani razu. Bramkowy bilans naszych chłopaków to 13-6, zaś żmigrodzian 3-8. No i punkty, których nasz MKS pozyskał aż 12, przy zaledwie dwóch oczkach przeciwnika.

– Uważam, że Piast jest zespołem, który potrafi grać w piłkę i ma znacznie większe możliwości niż pokazuje to tabela, ale czasem bywa tak, że nie zawsze idzie. Uczulałem już przed tym moich zawodników. Różnica siedmiu punktów, która nas dzieli, to tyle, co nic. Oglądałem ich trzy mecze i znam ustawienie oraz to, co forsuje na boisku trener Edi Andradina i z pewnością będą walczyć o przełamanie tej passy. My jednak nie jedziemy nikogo uszczęśliwiać i mamy swój cel na to spotkanie – mówi trener Jan Furlepa.

Sztab szkoleniowy, który rysuje już skład na starcie z Piastem, będzie miał do dyspozycji powracającego po kontuzji Pawła Gieraka oraz chorego przed tygodniem Kamila Nykla. Obaj nie zagrali przeciwko Górnikowi II Zabrze, więc ich powrót do drużyny na pewno cieszy. W drużynie brak jest absencji za żółte kartki. Na bardzo szczególny dzień 1 listopada nasi zawodnicy dostali wolne i będą go mogli spędzić zgodnie z obyczajem, choć trening na tak zwanych „paskach”, muszą tego dnia zaliczyć. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że sobotnie zawody poprowadzi bardzo doświadczony na trzecioligowym poziomie Maciej Mikołajewski ze Świebodzina. Sędzia pamiętany choćby z niedawnego zwycięstwa w Kluczborku nad Foto-Higieną Gać.

14. seria gier w grupie III 3 ligi z uwagi na świąteczny okres już się rozpoczęła. Tak wygląda pełen program tej kolejki, a wszystkie pozostałe spotkania zostaną rozegrane w najbliższą sobotę.

14. kolejka:

DataStadionGodzina/WynikGoście