PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: MKS Piast Żmigród

Tak za Skarbem Kibica katowickiego Sportu, sporządzonym w licu br. prezentowała się kadra Piasta Żmigród:

[Bramkarze:] Kacper Czapran (01), Mateusz Filipowiak (96), Michał Krawczyszyn (00), Maciej Turek (01).

[Obrońcy:] Maciej Badel (96), Mateusz Jaros (93), Filip Kendzia (97), Michał Koźlik (98), Oskar Majbroda (95), Kacper Sosnowski (03), Alan Wojtaszek (00).

[Pomocnicy:] Błażej Chouwer (96), Jakub Duczemiński (03), Szymon Froń (00), Mikołaj Juchacz (95), Cezary Kępczyński (96), Paweł Kohut (95), Igor Łuszczewski (99), Patryk Łukaszewski (02), Szymon Rusiecki (97), Szymon Sołtyński (92), Piotr Robak (01), Dominik Rosiński (99), Krzysztof Wiktorowicz (02).

[Napastnicy:] Igor Łopuszenko (99), Grzegorz Mazurek (94), Oskar Trzepacz (98).

[Przyszli:] Chouwer (Pogoń Szczecin), Czapran (Śląsk Wrocław), Łopuszenko (Ukraina), I. Łuszczewski (UKS SMS Łódź), Majbora i Trzepacz (Lechia Dzierżoniów), Robak (drużyna juniorów), Rosiński (Sokół Wielka Lipa), Turek (Swornica Czarnowąsy via Odra Opole), Wojtaszek (Chrobry Głogów).

[Odeszli:] Wojciech Bzdęga, Eryk Moryson i Mikołaj Sadowczyk (Polonia Leszno), Patryk Gołębiewski (WKS Wierzbice), Piotr Niewieściuk (Stal Brzeg), Aleksander Sobczak (Śląsk Wrocław), Szymon Stasik (Stal Mielec), Sebastian Zagórski (zakończenie kariery).

Niestety, bilans przychodów i rozchodów w ekipy z Grodu Smoka bardzo wyraźne odbił się na dyspozycji sportowej całej drużyny. Rok temu w zespole rządził i dzielił doskonale nam znany z występów przy Sportowej 7 Wojciech Bzdęga, a o obliczu zespołu decydowali w dużej mierze Piotr Niewieściuk i odhaczający kolejne występy w pierwszoligowej Stali Mielec Szymon Stasik. Dziewiąty w ubiegłym sezonie Piast zakotwiczył więc pod kreską i z dwoma zaledwie zwycięstwami na koncie znalazł się w gronie kandydatów do spadku.

Podopieczni Ediego Andradiny po raz ostatni wygrali 21 września, z ostatnim w tabeli LZS-em Starowice i od pięciu kolejek ciągną serię bez kompletu punktów. Najjaśniejszą postacią w talii brazylijskiego szkoleniowca wydaje się być 25-letni pomocnik, pozyskany z Legionovii Legionowo, Grzegorz Mazurek. Jedynym graczem z kompletem występów w pełnym wymiarze pozostaje bramkarz Mateusz Filipowiak. Najskuteczniejszym strzelcem z czterema trafieniami jest właśnie Mazurek, ale tyle samo goli (hat-trick ze Starowicami) ma w swym dorobku obrońca, Alan Wojtaszek.