PIERWSZA DRUŻYNA WOKÓŁ KLUBU

Z obozu rywala: Gwarek Tarnowskie Góry

Trener Gwarka Tarnowskie Góry, Krzysztof Górecko, to rekordzista, jeśli chodzi o ciągłość pracy w naszej trzecioligowej grupie. Szkoleniowiec ten prowadzi Gwarka od lipca 2015 roku, a drużynę objął, kiedy występowała ona jeszcze w 4 lidze. W sezonie 2017/2018 ekipa z Tarnowskich Gór zameldowała się w lidze wyżej i stała się rewelacją rozgrywek, zajmując trzecie miejsce, z trzema punktami straty do awansującej wówczas Skry Częstochowa.

Przed rokiem tarnogórzanie spisywali także bardzo przyzwoicie i uplasowali się na miejscu piątym. To właśnie wtedy MKS starł się z tym klubem po raz pierwszy, zwyciężając na wyjeździe 2:1 (Mateusz Śliwa 21 – Tomasz Dyr 30, Piotr Makowski 45) i remisując przy Sportowej 7 1:1 (Dominik Lewandowski 9 – Dawid Jarka 48). Dobre wyniki to przede wszystkim stabilność kadry, jaka panuje przy Wojska Polskiego. Liczba zawodników, którzy krócej niż dwa sezony nieprzerwanie reprezentują żółto-zielono-czarne barwy należy do rzadkości.

Nie inaczej jest i teraz. Gwarek plasuje się na ostatnim szczeblu podium i według nas nie odkrył jeszcze wszystkich swoich kart. Podopieczni Górecki strzelają dużo goli i są raczej ekipą bezkompromisową, gdyż z czołówki tabeli odnotowali najmniej, bo tylko dwa rezultaty remisowe. Najskuteczniejszym z 7 golami na koncie jest Sebastian Pączko, 4 bramki zdobył już nowy nabytek drużyny, Kami Bętkowski, po 3 razy trafiał najbardziej rozpoznawalny duet „Gwarków”, Dawid Jarka i Przemysław Oziębała.

Zmiany, jakie przeprowadzono latem w obozie naszego najbliższego rywala nazwać należy kosmetycznymi. W drużynie, która już za kilkadziesiąt godzin pojawi się w Kluczborku znajdują się zawodnicy z ekstraklasowym rodowodem, a wyłowić ich będzie można ze Skarbu Kibica katowickiego Sportu, którym od kilkunastu tygodni posiłkujemy się prezentując przeciwników biało-niebieskich.

[Bramkarze:] Mateusz Rosół (86), Andrzej Wiśniewski (92).
[Obrońcy:] Kamil Cholerzyński (88), Jakub Dyląg (98), Adam Dzido (91), Kevin Kołodziej (00), Konrad Pipia (99), Tomasz Polak (00), Szymon Przystalski (92).

[Pomocnicy:] Kamil Bętkowski (94), Sebastian Dworaczek (01), Dawid Fojcik (99), Damian Kowalczyk (00), Rafał Kuliński (95), Mateusz Mazurek (94) Przemysław Oziębała (86), Sławomir Pach (79), Sebastian Pączko (93), Adrian Pytlik (99), Patryk Timochina (94).

[Napastnicy:] Dawid Jarka (87), Patryk Joachim (99).

[Przyszli:] Bętkowski (Wisła Sandomierz), Kołodziej i Kowalczyk (UKS Ruch Chorzów), Kuliński (Rozwój Katowice), Mazurek (ROW 1964 Rybnik), Pączko (wznowienie treningów), Polak (Górnik Zabrze), Przystalski (Stal Brzeg), Pytlik (Elana Toruń).

[Odeszli:] Bartłomiej Cymerys (II drużyna), Dominik Konieczny (Polonia Bytom via Górnik Zabrze), Paweł Starzyński (Ruch Chorzów), Grzegorz Fonfara i Mateusz Śliwa (Szczakowianka Jaworzno), Paweł Juraszczyk (APN Odra Wodzisław Śl. via GKS Katowice), Przemysław Mizgała (Polonia Bytom), Mateusz Korzus (Orzeł Miedary), Bartosz Pikul (APN Odra Wodzisław Śląski).