PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Jest ramowy terminarz piłkarskiej wiosny 2020. MKS zacznie już w lutym

Opolski Związek Piłki Nożnej podał ramowy terminarz wiosennych gier na Opolszczyźnie oraz w 3 lidze. Najszybciej na boiska wybiegną drużny klubów, które awansowały do 1/4 wojewódzkiego Pucharu Polski (MKS Kluczbork, Stal Brzeg, Agroplon Głuszyna, LZS Starowice, Ruch Zdzieszowice, Polonia Nysa, Orzeł Źlinice i Chemik K-Koźle), a które spotkania ćwierćfinałowe rozegrają już 29 lutego (sobota). Jak zapowiedział Wydział Gier OZPN, losowanie par odbędzie się jeszcze w tym roku.

W następnej kolejności, 6 marca (piątek), działalność wznowi Opolska Liga Trampkarzy. Dzień później, 7 marca, opolskie derby Ruch Zdzieszowice – MKS Kluczbork, zainaugurują rundę rewanżową w grupie III 3 ligi. Wiosenny start ekip juniorskich zaplanowano na niedzielę, 8 marca. Nie jest jeszcze znany meczowy kalendarz młodzików. OZPN zreformował te rozgrywki, a o szczegółach i zasadach rywalizacji już w nowej formie, przeczytać można na stronie Związku: http://pilkaopolska.pl/reforma-ligi-mlodzika-tematem-posiedzenia-wladz-ozpn/.